Taze Hücre Yöntemi Nedir?

Yıllarca mezoterapi denilen uygulamalarla gereksiz yere insanların parası alındı işe yaramadığını anlayan insan sayısı arttıkça yerine PRP (platelet rich plazma) diye bir uyulama devreye sokuldu ve ne yazık ki özellikle saç dökülme sorunu olan insanlar yine hüsranla sonuçlanan bu uygulama için de abartılı bedel ödemek zorunda kaldılar. PRP nin de bir işe yaramadığını anlayanların sayısı artırdıkça insanları ikna etme yöntemleri arasına yenilerini ekleme çabası devam etti.Başka nasıl para kazanabiliriz zihniyetiyle yine hiçbir bilimsel desteği olmayan sınırlı sayıda yerde uygulanan ve sonuç alınmış hiçbir tedavi yöntemiyle bağdaşmayan taze hücre yöntemi diye bir uygulama ortaya atıldı.

Taze Hücren Yöntemi

Saç Ürünleri

Genellikle bu tür uygulamaları hastalar merakla sorunca yapanların sayısı hızla artıyor,kısa süre sonra saç ekiminden beklediği kadar parayı alamayan kurumlar arasında hızla yaygınlaşacak ve bir süre sonra saman alevi gibi sönüp yerini yeni ve gereksiz bir uygulamaya bırakacaktır.

Taze hücre yöntemi ile saç ekimi şu şekilde tarif ediliyor; karın bölgesinden alınan küçük bir dokudan elde edilen kök hücre saç ekilecek yere uygulanır ve ekimin genel başarısı daha yüksek olur.Bu bilimsellikle ilgisi olmayan bir izahtır çünkü Türkiye de karın derisinden kök hücre elde etmek güzellik merkezinde değil üniversitelerde bile mümkün değildir.

Siz siz olun “yeni çıktı” , “kliniğimizde geliştirdiğimiz” , “son sistem” , “sadece kliniğimizde uygulanan” gibi aklınızı çelecek laflara kanmayın.Yaptıracağınız uygulama ne olursa olsun bağımsız kurumlardan bilimsel desteği olup olmadığını sorgulayın.

Share

Yazıya Yorum Yap