Sakaldan kök nakli

Geniş açıklığı olan dökülmelerinde ense donör alanı daraldığı için alınabilecek kök sayısı sınırlı kalmakta ve bu az sayıda alınabilen kökler hastanın beklentisini karşılayacak düzeyde sıklık sağlayamamaktadır. Sakaldan ekim ense donör alanının yetersiz olduğu durumlarda göğüs kılları ve sakal ciddi çözüm olmaktadır. Bu yedek donör alanlardan göğüs kılları uzamaması ve genellikle çok kalitesi olduğu için sakal daha öne çıkmaktadır.Ekimde harcanan emek ve para aynı olmasına rağmen ancak 2 göğüs kılı bir sakal kılı kadar dolgunluk sağlayabilmektedir. Diğer taraftan göğüs kılları uzamazken sakal kılları aynı ense kılları gibi uzamaya devam eder.

Sakaldan Saç Ekimi Yapılışı

Sakaldan Saç Ekimi özellikle sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlarda bu bölgeden 4000-5000 greft alınabilmektedir.1000 sakal kökü 1500 -2000 civarı saçın yapacağı kadar kapatma sağlar.Sakal daha kaliteli olduğu için saçın verdiği dolgunluk görüntüsünden daha verimlidir.

Sakal alımı daha çok sakalın gereksiz kısımları olan çene altı,boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden yapılır.Bir günde 1500 greft civarı alım yapılabilir.Aynı bölgeden 2 ay sonra tekrar alım yapılabilir.Sakaldan her alım bir miktar seyrelmeye sebep olur.

Sakaldan Saç Ekimi bu şekilde aşamalı olması ekim yaptıran kişiye istediği kadar aldırma şansı tanır.1500 greft alımından sonra oluşan seyrekliğe göre kişi isterse daha fazla aldırmayabilir yada biraz daha seyreltmek isteyebilir.Kişi isterse sakalının sınırını yukarı taşımak amacıyla belirlenmiş alandaki tüm sakallardan kurtulabilir yani sakal alımı epilasyon etkisi de sağlar.

Genellikle sakalın gereksiz alanı olan çene altı,boyun ve elmacık kemiklerinin üzerinde alım yapmaktayız ancak sakal sıklığı rahatsız edecek düzeyde yoğun olanlardan normal sakal alanından seyreltme amaçlı alım yapabilmekteyiz.

Saç Ürünleri
Sakaldan Saç Ekimi

sakaldan saç ekimi

Sakal Alım Yeri

Sakal Alımı Sonrası

sakal alım bölgesi sağ

sakal alım bölgesi sol

Sakaldan Saç Ekimi Sonrası

Sakaldan Saç Ekimi Sonrası

Sakaldan Saç Ekimi Hakkında Sorular

Alım yapılan bölgede iz kalırmı?

Greft alımı uygun teknikle ve ince alım uçlarıyla yapılırsa greftlerin alındığı sakal alanında iz kalmaz.Resimlerde de görüldüğü gibi ciddi düzeyde seyrelme olmuştur ancak alım yapıldığına dair hiç bir iz kalmamıştır.

Ne kadar sakal alınabilir?

Sakal bölgesinin genişliği ve sıklığına bağlı olarak 300-5 000 greft arası alınabilir.

Zararı varmı?

Tesbit edilmiş bir zararı yok.

Acı çok olurmu?

Enseden alımdan daha az acı olur.

Sakal daha kalın doğal dururmu?

Normal saçtan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Saç gibi uzarmı?

Evet saç gibi sınırsız uzar.

Herkesten alınabilirmi?

Göğüs kılı herkesten alınamazken (bunun için fox testi yapılır) sakalı olan herkesten sakal kökü alınabilir.

Sakaldan Saç Ekimi Saç ekiminden pahalımıdır?

Saç ekimindeki greft fiyatıyla aynıdır.

Sakal alınan yerden tekrar sakal çıkarmı?

Köklerin alındığı yer alınan kök sayısı kadar seyrelir yani alınan kök alındığı yerden çıkmaz ekildiği yerde uzamaya devam eder.

Kuaförlük işlemleri yapılabilirmi?

Uzadıktan sonra,perma,boya kesme gibi tüm kuaförlük hizmetleri uygulanabilir.

Kaynak: Sakaldan Saç Ekimi

Share

24 Responses to “Sakaldan kök nakli”

 1. soner Diyorki:

  sakaldan saç ekimi düşünyrum adresinizi alabilirmiyim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  saç ekimi yapmıyorum

 2. ekrem Diyorki:

  merhaba hocam size nasıl ulaşabilirim.sakaldan ekim için
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 3. Mehmet Diyorki:

  İyi çalışmalar, hocam daha önce 2 kez ekim yaptırdım ama saçlarım hala seyrek başımın tepe kısmı ve ön kısımlarda seyreklik fazla,malümunuz 2 kez ekim yapıldığı için doner bölgem seyrelmiştir,sakaldan ekim yaptırmak istiyorum ve sizden fiyat almak istiyorum,Ankarada yeriniz var mı?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ben 3 yıldır saç ekimi yapmıyorum.başka merkezle görüşmelisiniz

 4. fatih Diyorki:

  merhaba hocam ben sakaldan alım yaptırdım 850 kök 12.günümdeyim koyu pembe bir renk var bu ne zaman geçer ve ya geçmeme durumu olabilir mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yara iyileşmesinde kişisel özellikleriniz önemli.eğer iz kalıyorsa daha önceki yaralanmalarınızda bu defa da iz kalma ihtimali var.

Yazıya Yorum Yap