Sakaldan kök nakli

Geniş açıklığı olan dökülmelerinde ense donör alanı daraldığı için alınabilecek kök sayısı sınırlı kalmakta ve bu az sayıda alınabilen kökler hastanın beklentisini karşılayacak düzeyde sıklık sağlayamamaktadır. Sakaldan ekim ense donör alanının yetersiz olduğu durumlarda göğüs kılları ve sakal ciddi çözüm olmaktadır. Bu yedek donör alanlardan göğüs kılları uzamaması ve genellikle çok kalitesi olduğu için sakal daha öne çıkmaktadır.Ekimde harcanan emek ve para aynı olmasına rağmen ancak 2 göğüs kılı bir sakal kılı kadar dolgunluk sağlayabilmektedir. Diğer taraftan göğüs kılları uzamazken sakal kılları aynı ense kılları gibi uzamaya devam eder.

Sakaldan Saç Ekimi Yapılışı

Sakaldan Saç Ekimi özellikle sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlarda bu bölgeden 4000-5000 greft alınabilmektedir.1000 sakal kökü 1500 -2000 civarı saçın yapacağı kadar kapatma sağlar.Sakal daha kaliteli olduğu için saçın verdiği dolgunluk görüntüsünden daha verimlidir.

Sakal alımı daha çok sakalın gereksiz kısımları olan çene altı,boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden yapılır.Bir günde 1500 greft civarı alım yapılabilir.Aynı bölgeden 2 ay sonra tekrar alım yapılabilir.Sakaldan her alım bir miktar seyrelmeye sebep olur.

Sakaldan Saç Ekimi bu şekilde aşamalı olması ekim yaptıran kişiye istediği kadar aldırma şansı tanır.1500 greft alımından sonra oluşan seyrekliğe göre kişi isterse daha fazla aldırmayabilir yada biraz daha seyreltmek isteyebilir.Kişi isterse sakalının sınırını yukarı taşımak amacıyla belirlenmiş alandaki tüm sakallardan kurtulabilir yani sakal alımı epilasyon etkisi de sağlar.

Genellikle sakalın gereksiz alanı olan çene altı,boyun ve elmacık kemiklerinin üzerinde alım yapmaktayız ancak sakal sıklığı rahatsız edecek düzeyde yoğun olanlardan normal sakal alanından seyreltme amaçlı alım yapabilmekteyiz.

Saç Ürünleri
Sakaldan Saç Ekimi

sakaldan saç ekimi

Sakal Alım Yeri

Sakal Alımı Sonrası

sakal alım bölgesi sağ

sakal alım bölgesi sol

Sakaldan Saç Ekimi Sonrası

Sakaldan Saç Ekimi Sonrası

Sakaldan Saç Ekimi Hakkında Sorular

Alım yapılan bölgede iz kalırmı?

Greft alımı uygun teknikle ve ince alım uçlarıyla yapılırsa greftlerin alındığı sakal alanında iz kalmaz.Resimlerde de görüldüğü gibi ciddi düzeyde seyrelme olmuştur ancak alım yapıldığına dair hiç bir iz kalmamıştır.

Ne kadar sakal alınabilir?

Sakal bölgesinin genişliği ve sıklığına bağlı olarak 300-5 000 greft arası alınabilir.

Zararı varmı?

Tesbit edilmiş bir zararı yok.

Acı çok olurmu?

Enseden alımdan daha az acı olur.

Sakal daha kalın doğal dururmu?

Normal saçtan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Saç gibi uzarmı?

Evet saç gibi sınırsız uzar.

Herkesten alınabilirmi?

Göğüs kılı herkesten alınamazken (bunun için fox testi yapılır) sakalı olan herkesten sakal kökü alınabilir.

Sakaldan Saç Ekimi Saç ekiminden pahalımıdır?

Saç ekimindeki greft fiyatıyla aynıdır.

Sakal alınan yerden tekrar sakal çıkarmı?

Köklerin alındığı yer alınan kök sayısı kadar seyrelir yani alınan kök alındığı yerden çıkmaz ekildiği yerde uzamaya devam eder.

Kuaförlük işlemleri yapılabilirmi?

Uzadıktan sonra,perma,boya kesme gibi tüm kuaförlük hizmetleri uygulanabilir.

Kaynak: Sakaldan Saç Ekimi

Share

24 Responses to “Sakaldan kök nakli”

 1. yavuz Diyorki:

  Hocam yanlış anlamayın sorum art niyetli değil aklıma takılan bir soru var malum yerden alınan kıllar ekilebilir mi(penis üstündeki kıllar) ekim yapmak istediğim bölge sakal cevabınızı merakla bekliyorum iyi günler
  moderatör
  evet her kılın yeri değiştirilebilir

 2. Ertan Diyorki:

  Iyi gunler Kaya bey,
  Ben sizde 2011 senesinde 2000 kok enseden vede 1000 kok
  Sakaldan ekim yaptirdim.
  Gorunus olarak enseden ekilen saclar cikti.
  Sakaldan basin on tarafina ekilen killar ekildikten sonra dokulmede ciktilar.
  Ekildikten alti ay sonralari yavas yavas dokulmeye basladilar.
  Simdi uc sene sonra belki ekilenin yuzde onu kaldi diyebilirim.
  Hocam bunun nedeni nedir, ne yapabiliriz bir oneriniz varmi.
  Cok tesekkur ederim
  moderatör
  vücutta dökülmeyen tek kıl sakaldır izah etmek zor doğrusu

 3. ahmet Diyorki:

  sakaldan olduğu gibi bıyıktan da saç ekilirmi? çok sık sakallara sahip olunmasa bile yan sakallardan feragat uğruna saç ektirilmek istenirse bu mümkün müdür?? teşekkür ediyorum…
  moderatör
  evet mümkün almaya değer her kılın yeri değiştirlebilir

 4. Anonim Diyorki:

  Merhabalar;
  Kellik skalasına göre 7 numara kelliğim var.Ense böle saçlarım da ince ve seyrek. Lakin bunun aksine göğüs bölgem, karın bölgem saç gibi kıllı bir halde. Ayrıca sakallarım da yoğun. Bu şekilde kaç greft çıkartılabilir? Ve bu operasyonun ücreti bana ne kadar mal olur?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler
  moderatör
  sakaldan 3000-4000 civarında alınabilir göğüs kılları kaliteliyse 2000 civarı da oradan alınabilir,karın bölgesi kaliteli görünse de genellikle işe yarar düzeyde olmuyor.Bu tür ekim yapıyordum artık bbıraktım yapan yer varsa onlarla görüşmelisiniz.

 5. Anonim Diyorki:

  merhabalar ekim yapıldıktan kaç gün sonra kızarıklıklar gider ve saçlar ne zaman çıkmaya başlar
  moderatör
  2 hafta 2 ay arasında değişir,ertesi gün uzamaya başlar ama son halini 1 yıl sonra görürsünüz.

 6. emre Diyorki:

  Merhaba hocam sakaldan kök sadece boğaz kısımlarından mı alınıyor yoksa istenilen her yerden alabilirmisiniz mesela yanak tarafındaki sakaldan seyrek alım yapılabilir mi?Teşekkürler.
  moderatör
  evet alıyoruz

 7. şeref Diyorki:

  hocam merhaba tekrar yahu bi sürü dermatolog gezdim hiçbiri bişey diyemiyor hocam ilgilenmiyorlar bile.ben saçlarımın kısa kaldığından bahsediyodum.hocam ben erkeğim ama saçlarım kırılarak dökülüyor.yani uzun değil saçlarım şu an 7 8 numara falan ama kırılıyor hocam kısa olduğu halde bu saçlarda uzamıyor sonra dökülüyor.ben ne yapayım hocam bu nasıl önüne geçeyim bu kırılmanın ?
  moderatör
  sadece kırılma varsa 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alın,beraberinde dökülme de varsa xpecia tablet alın

 8. hamit Diyorki:

  hocam ben alttaki soruyu soran şahısım.aldım hp biotin 10 mg 🙂 şekeri vs düzenliyomuş biyerimize bişey olmasın 🙂 ya gerçekten siz hiç denk gelmedinizmi bu saçlar neden uzamaz merak ediyorum gerçekten.
  moderatör
  şeker iyi gelir normale zarar vermez.

 9. hamit Diyorki:

  hocam merhabalar ya.ben saç ektirdim sonra saçımda egzema gibi bişey oldu.9. ayda falan arka arkaya 2 3 sefer kazıttım saçı fakar hem ekilen yerde hemde kendi saçımca uzamayan kısa saçlar var.çok sert saçlar aralarda hani zayıf saçlarda değil.bunlar uzarmı ? yoksa öyle kalırmı.ne yapmam lazım.
  moderatör
  sert saçın uzamamasını izah etmek zor
  bir süre günde 10 mg B7 vitamini yada cinsiyetinize uygun xpecia tablet kullanın

 10. şeref Diyorki:

  hocam greft ekimine geçmişsiniz varsa bikaç greft ekimi yayınlayabilir misiniz ? burdakilerin hepsi folikül
  moderatör
  bir ara ekleyeyim

Yazıya Yorum Yap