Sakaldan Saç Ekimi Resimleri

Sakaldan alınan köklerle saç ekimi ne kadar doğal olur.

Sakaldan Saç Ekimi Şakak Saç ekim

Daha önce bir çok seans saç ekimi yapılan veya ensesindeki saçlarıda dökülen kişilerde kök alınacak alanlar sınırlı kalmaktadır,göğüs kılları sıkça kalitesiz olduğu için sakal bölgesi tecih edilebilmektedir.Sakal bölgesi kılları herkeste kalitelidir vede alım mümkndür.Özellikle sakalın gereksiz kısımları boyun ve elmacık kemiğinin üstündeki kıllar saç ekiminde kullanılabilmektedir.

Dikkatli bakıldığında sakal kıllarının çevre kıllarından daha kaliteli olduğu fark edilmektedir aslında bu fark rahatsız edici olabilmektedir ama uygun açı ile ekildiğinde (45-55 derece) kalite farkından kaynaklanan bu durum rahatsız etmemektedir.

Genellikle seyreltme şeklinde alım yapılsada uygun vakalarda gereksiz sakal bölgesi tümüyle temizlenebilmektedir.

Akaldan saça nakil yapılırken en önemli sorun alım yerinde iz kalıp kalmayacağıdır,yeterince ince uçlarla tecrübeli biri tarafından alındığında hiç iz kalmaz,bunu resimlerde rahatça görebilirsiniz.

Bu vakada 1100 kök alınmış 500 kök civarı yanlar ve öne geri kalanı vertexe ekilmiştir.Resimdede görüldüğü gibi doğal kıllardan ayırt edilmesi zordur.

Sakal Alımı Planlanan Alan

Sakal Alımı Planlanan Alan

 

Sakal Ekimi Planlanan Alan Sağ

Sakal Ekimi Planlanan Alan Sağ

 

Sakal Alımı Planlanan Alan Sol

Sakal Alımı Planlanan Alan Sol

 

Sakal Ekiminden Hemen Sonra Ön

Sakal Ekiminden Hemen Sonra Ön

 

Sakal Alımından Hemen Sonra Sağ

Sakal Alımından Hemen Sonra Sağ

 

Saç Ürünleri
Sakal Alımından Hemen Sonra Sol

Sakal Alımından Hemen Sonra Sol

 

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Ön

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Ön

 

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Sağ

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Sağ

 

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Sol

Sakal Alınan Alan 2 Ay Sonra Sol

 

Sakaldan Ekim Plananan Ön Bölge

Sakaldan Ekim Plananan Ön Bölge

 

Sakaldan Ekim (300 Kök) Sonrası Ön Bölge 3 Ay Sonra

Sakaldan Ekim (300 Kök) Sonrası Ön Bölge 3 Ay Sonra

 

Yan Şakak Bölgesi Önce

Yan Şakak Bölgesi Önce

 

Yan Şakak Bölgesi 80 Kök Ekerek Sıklaştırılan Alan

Yan Şakak Bölgesi 80 Kök Ekerek Sıklaştırılan Alan

Share

50 Responses to “Sakaldan Saç Ekimi Resimleri”

 1. mustafa Diyorki:

  Merhaba,uygulama gayet güzel sormak istediğim sakal ve saç bölgesinde alınan köklerin olduğu yerden tekrar saç veya sakal çıkıyor mu? Birde kökleri klonlama gibi bir uygulamadan söz ediliyor bunun yaygınlaşması ne kadar zaman alır? İyi çalışmalar
  Moderatör
  Alınan yerden ne kadar kök alındıysa o kadar seyrelir ama alım yapılırken seyreklik rahatsız etmeyecek kadar alım yapılır.Klonlamanın yaygınlaşması için 5-10 yıl gerekebilir ama 5 yıl öncede aynı şeyler söyleniyordu 🙂

 2. kerem efe Diyorki:

  Hocam daha evvel FUT yöntemi ile saç ektirmiştim. Fazla şikayetim yok açıkçası. Ama şimdi tepedeki saçlarımı sıklaştırmak, FUT yönteminden kalan izi kamufle etmek ve ayrıca yan şakak bölgesi dediğimiz yukarıdaki son resimde görülen bölgeyi de sıklaştırmak istiyorum.
  Benim üç sorum olacak:
  1) Daha evvel FUT yöntemini kullandığım için ensemde yeteri kadar donör bulunamayacaktır diye düşünüyorum. Bu durumda sizin tavsiye ettiğiniz donör bölge neresidir? Sakal mı yoksa göğüs mü donör olarak daha iyidir? Hatta koltuk altından alım mümkün müdür? Bu bölgelerin hangisinden alınırsa saçların ekim olduğu daha az anlaşılır?
  2) 2-3 gün gün de en fazla ne kadar ekim gerçekleştirilebilir? Bir seansta hem enseden, hem sakaldan, hem de vücuttan alım yapılabilir mi? 5000 kök ekilebilir mi? Ve tabi ki aşağı yukarı maliyet olarak ne kadar tutar?
  3) Böyle büyük bir ekimden çıktıktan sonra sosyal yaşama kaç günde (ya da haftada) dönebiliriz?Teşekkürler iyi çalışmalar..
  Moderatör
  1-sakal daha doldurucu olur 1 sakal 2 göğüs gibi dolgunluk sağlar koltukaltıdan alan varmı bilmiyorum,uygun açılarla(40-55 derece) ekilirse hiçbirinin farkı anlaşılmaz.
  2-2 günde 5000 kök ekilebilir.
  3-10 günde pek sorun kalmaz

 3. soner Diyorki:

  hocam benim saçlarıma sakaldan ekim yaptırmak istiyorum bana önerebileceğiniz yerleri söylermisiniz.maile gönderirseniz sevinirim.cok tskr
  Moderatör
  Sanırım çok fazla şansınız yok 🙂

 4. Ogün Diyorki:

  Sakal alım sonrasında yüz bölgesinde(sakalların alındığı bölge) girintili çıkıntılı veya göze hoş gelmeyecek iz kalır mı?. Teşekkür ederim.
  Moderatör
  Bu güne kadar iz görmedim

 5. saçsız Diyorki:

  hocam meşgul ediyorum ama umarım bölgeyi tam anlatabilmişimdir.
  Boyun altı, yani boynun göğüs ile birleştiği bölge…O bölge ile gırtlak kemiği(sakalın olması gereken sınır bölgesi ) arasında kalan kısım…
  Bu bölge arada kaldığı için göğüs gibi mi yoksa sakal gibimi kestiremedim…siz sakal gibi olur, uzar diyorsunuz…hocam ben hepsini aldırmak istiyorum bunları, ama hiç kalmayacak şekilde…çok görülen bir alan, en ufak bir beyaz izin olmaması gerekiyor…hocam bunun garantisini verebilirmisiniz ? çünkü ben zaten lazerle aldırmayı düşünüyordum oraları bölelikle kel saçıma azıcık deva olur diye düşündüm, daha evvelden saç ektirmiş biriyim zaten
  Moderatör
  Bu güne kadar sakal alım yerinde iz kalan olmadı ama iz kişisel bir reaksiyondur sizde kalmayacağı garanti edilemez sağlıkta hiçbir şeyin garanti edilemeyeceği gibi 🙂

 6. Saçsız Diyorki:

  hocam selamlar,
  benim boynumda sakal şeklini almış kıllar var, onlar ekim de kullanılmak için alınabilir mi ?
  şöyle söyliyeyim, Göğüs kılları ile sakal bitimi(boğaz, gırtlak kemiği) arasında kalan kısım, zamanında çok traş ettim oraları hepsi sakal gibi oldu…onların hepsini alabilirmisiniz, birde o kısımda olan kıllar göğüs gibi az mı uzar yada sakal gibi sınırsız mı olur ?
  Moderatör
  O bölge kıllarını alıp ekiyoruz sınırsız uzar

 7. sinan Diyorki:

  merhaba,
  sakal bölgesinden en fazla kaç kök kıl kullanılabilir? yatay uzayan bölgeler alıma ve ekime uygun mudur?boyun kısmı dışındaki bölümlerden de alım yapılabilir mi?(yanak veya favorilerin hemen altı gibi)
  Moderatör
  Sıklığa göre 500-3000 arası alanabilir,elmacık kemikleri civarınıda alabiliyoruz

 8. Yasin Diyorki:

  Hocam, merak ettiğim birşey var bir yerde enseden sac alındığında ensede iz kalmaz sadece ekim yapılan yerde iz kalır demiştiniz ama burda saç alınan yerdede baya iz olmuş.
  Moderatör
  Sanırım uygun bir gözlük bulmanız gerekiyor 🙂

 9. ahmet Diyorki:

  hocam elinize sağlık öncelikle..
  vücüt kılları 5.7 cm uzuyor ortalama olarak peki sakallar ne kadar uzuyor başta?
  Moderatör
  Sakal saç gibi sınırsız uzar

 10. onur Diyorki:

  hocam on numara olmuş elinize sağlık, hakaten bravo ekonomik durumumu haledeyim bende bir an evvel yaptıracağım,,

Yazıya Yorum Yap