Sakal Ekimi

Sakal bölgesinde yanık izi,dökülme gibi sorunlar sakal ekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç çıkmama durumunda sakal ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakanalabilmektedir.

Sakal ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç felaket olmaktadır.0.6-0.7 mm lik aletlerle motor kullanmadan alınan kıl kökleri alımla eş zamanlı olarak 0.6-0.7 mm lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.

Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Ekim sınırlarını ve sıklığını kişi kendi belirler.

Genel olarak hiç sakalı olmayan birine 1000 kök ekildiğinde köse görünümü gider ancak daha sık sakal istenirse sayıyı daha yüksek tutmalıdır.Sakal ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur.

FUE ile istenilen yerden istenildiği kadar kıl kökü alınıp belirlenen sakal alanına istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır.

Sakal ekimi yardımcı personellere yaptılmaması gerektiği kadar önemli bir konu olduğu için ekimi doktor kendisi yapmalıdır.Ekim süresi sayıya bağlı olarak değişir bir günde 2000-2500 kök ekilebilir.

Share