Saç protezi ( peruk ) altına saç ekimi

   

Protez takmanın çeşitli zorlukları sebebiyle saç ekimine karar verildiğinde protez çıkarılmadan saç ekimi yapılıp saçlar uzayıncaya kadar protez kullanmaya devam edebilirsiniz.

Saç Ürünleri
Saç protezi ( peruk ) altına saç ekimi

Protez kaldırılıp saç ekimi için hazırlanmış alan

Protez kaldırılıp saç ekimi için hazırlanmış alan

Saç ekiminden hemen sonra protez açık halde

Ekimden sonra protez eski haline getirilmiş durumda ve saç ekimi yapıldığına dair bulgu yok

Ekimden sonra protez eski haline getirilmiş durumda ve saç ekimi yapıldığına dair bulgu yok

YORUM: Protez;altında mantar oluşması,kaşıntı,bakım masraflarının yüksekliği,doğal görünmemesi gibi nedenlerle protez kullananların çoğu memnun değildir.Bu memnuniyetsizlik dayanılmaz düzeye geldiğinde yapılacak en akıllıca şey ani imaj değişikliğinde korunmak için protezin altına saç ekip uzadıktan sonra protezin çıkarılmasıdır. Deneme amaçlı az sayıda saç ekimi yapılan vaka. FUE tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için www.sactedavisi.com
Share

9 Responses to “Saç protezi ( peruk ) altına saç ekimi”

 1. faruk Diyorki:

  siz saç ekimi yapıyormusunuz ? bende protez kullanıyorum. Daha 18 yaşındayım
  Moderatör
  18 yaşında protez kullanacak kadar dökülmeniz olduysa plan yaparken çok dikkatli olmalısınız.Birde unutmayın asla protez kadar sık saçınız olmayacak bilin.

 2. yeşim Diyorki:

  ben 30 yaşındayım çocukluğumdan beri saçım uzamıyor,
  ve protez kullanmayı düşünüyorum. telefonla bilgilendirileceğim güvenilir bir klinik önerebilirmisiniz
  Moderatör
  Protez için önrebileceğim yer yok araştırmalısınız.

 3. TURGAY Diyorki:

  PROTEZ SAÇI YAPIŞTIRIRKEN KULLANILAN YAPIŞTIRICI MADDE KİMYASALLIK İÇERİYOR TAMAMEN DOĞAL Bİ ÜRÜN ÖNEREBİLİRMİSİNİZ
  Moderatör
  bu konuda bldiğim tek şey kullanılan yapıştırıcı bir tür fare tuzağı olarak kullanılan yapıştırıcı onu farkettim.önerebileceğim yapıştırıcı yok ama eğer o pahalıysa yirmide bir fiyata benim dediğimi alabilirsiniz 🙂 birde 3M çift taraflı yapıştırıcı kullanılabilir.

 4. mustafa Diyorki:

  Saç ekimi sakın yaptırmayın çim adamlara benzersiniz .
  Moderatör
  doğru ama her yerde değil bu sitede hiç çim adam gördünüzmü 🙂

 5. murat Diyorki:

  Bence saç ekimi öyle bu işi yapan hekimlerin söylediği yada lanse ettiği kadar başarılı bir işlem değil.Belkide Türkiyede bu işi yeterince iyi yapan hekimler yoktur.Ben de saç ekimi yaptırdım çift-çift ektiğiniz saçların çoğu döküldü .sadece tek saç teli kaldı. Hastaya söylendiği gibi bir sonuç almak neredeyse mucize bence O kadar da para verdim .Şuan ekilen bölgeler o kadar komik gözüküyorki diğer saçlarımla üzerini kapatmak zorunda kalıyorum.Çok pişmanım.

 6. Şener Diyorki:

  Hocam bu işlerden büyük paralar kazanıyorsunuz. Ama yetmiyor sanırım.Şimdide saç dökülmesine karşı losyon ilaç satmata başlamışsınız.işleri büyütüyorsunuz.Hayırlı işler.
  Moderatör
  Haklısınız bu işleri hiçbir tıbbi birikimi olmayan 2 kimya mühendisinin ürettiği bioxcine bırakmalıyız

 7. dilemma Diyorki:

  protez altına sac ekılırse sac nasıl hava alıp cıkıcak hocam…
  Moderatör
  saçın hava aldığı bilgisi ilkokul çocuklarına öğretilen yanlış bir bilgi,cit yada ciltteki yapılar hava almaz kanla gelen oksijenle yaşar.
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum

 8. Kenan Furkan Diyorki:

  Hocam bende Diffuse Alopecia var ve saç ektirecek durumum da yok..Uzaylı yaratık gibi dolaşmaktan ve insanların bana garip garip bakmasından sıkıldım artık..Ya bildiğiniz androgenetik alopesi de değil bu..İğrenç birşey..Pierre Lucci Collina gibi dolaşıyorum ortada..
  Tek çarem protez saç gibi duruyor..Ama ondan da endişe ediyorum..Mantardan,kaşıntıdan,terlemeden falan bahsediyorlar..
  Ya hocam Allah(c.c) rızası için şu işi hakkıyla yapan firma yokmudur ? Nelere dikkat edilmeli protez saç yaptırırken ? Herkes saç ekimine müsait değil çünkü..
  moderatör
  bence bu konuda en doğru bilgiyi protez kullananlardan alabilirsiniz.

 9. Celil Diyorki:

  Hocam ben protez kullanıyordum ama özellikle yaz aylarında terleme yapıp sabah uyandığımda protezi yatağın icinde aradığım cok olmuştur bide kullandıkları yapıştırıcının akması kirpiklerime bulaşması filan beni çileden çıkardı cevremdeki herkes sac ektirmem konusunda ısrar ediyorlar protez kullanmaktansa ektir diyorlar bende ettirmeye karar verdim biraz araştırdım cok iyi Ekim yapan bı yer buldum fiyatı biraz tuzlu ama baska care yok.
  Ben Ekim yaptıranların once sonra resimlerine bakıyorum ve cok guzel olmuş diyorum ama bir cok kiside seyret olur diyor sık olması icin 2 yada 3 selân yaptirmaliymisim peki dedikleri gibi bir kaç seans yaptırsam sıklık elde edbilirmiyim?? Saygılar
  moderatör
  seansın önemi yok ne kadar kök ekildiği önemli bir seansta 300 kökte ekilebilir 3000 kökte,önemli olan alınabilecek kök sayısıdır.ama şunu bilmelisiniz asla protez gibi dolu dolu saçlarınız olmaz aksini söyleyene kesinlikle inanmayın

Yazıya Yorum Yap