Saç ilaçları cinselliği etkiler mi

Saç ilaçları cinselliği etkiler mi sorusunun temel nedeni erkekte cinsel saç ekimi cinselliği etkilermiisteği oluşturan DHT hormonun aynı zamanda saç dökmesidir. Bu bilgi sebebiyle saç sorunu olan kişilerin aklına tüm tedavi yöntemlerinde bu soru akla gelir.  Bu sayfada dökülme sorunu olan kişilerin uygulayacakları tedavilerden hangilerinin sinsel istekle yada spermium sayısıyla ilişkili olduğu hangilerinin ilişkisiz olduğu anlatılacaktır
Saç ekimi cinselliği etkilermi
Kesinlikle hayır, vücudun bir yerindeki kıl kökünü alıp başka bir yere ekmek hiçbir hormonal değişime sebep olmadığı için istekte yada spermium sayısında en ufak bir değişim olması beklenmez.
İlişkili bir diğer soru da
Saç ektiren ne zaman cinsel ilişkiye girebilir ?
Her ne kadar kliniklerin bazıları 2 hafta bazıları 2 ay gibi yasak koysa da cinsel ilişkiyle saç ekimi arasında hiçbir ilişki yoktur, kişi ekim yaptırdığı gün bile sex hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Burada önemli olan kafasını bir yerlere çarpmaması yada sürtmemesidir.
Cinselliği etkileyen saç ilaçları
Minoxil ; kesinlikle bu konuda hiçbir yan etki yapmaz çünkü hormonlarla ilişkili bir ilaç değildir, diğer taraftan bölgesel kullanılan ilaçlar kandaki hormonları değiştirmez.
Hairforte ; Minoxil gibi hairfort ta sex isteğini kesinlikle etkilemez çünkü bölgesel olarak etkilidir.
Propecia ; benzer ürün olan proscar, dilaprost ta aynı maddeyi yani finasterid içerir. Finasterid cinsel isteği azaltan bir maddedir ve bu ilaçları kullanan kişilerde bu tür yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler kalıcı değildir ilaç bırakıldıktan sonraki 3-5 gün içinde her şey eskisi gibi olur.
Xpecia ;Bitkisel kaynaklı maddeler içerir cinsellik üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur.
Şampuana doğum kontrol hapı katmak ;doğum kontrol haplarında kadınlık hormonu östrojen ve progesteron olduğu için ciddi yan etki yapabilir çünkü kadınlık hormonları ciltten çok kolay emilir. Bu şekilde kullanımın bir yan etkisi de erkekte meme büyümesidir ve bu yan etki kalıcıdır.

Saç Ürünleri
Share

Yazıya Yorum Yap