Saç Ekimi

Saç kişinin görünümünde ciddi yer tutmaktadır,herne kadar keller daha karizmatik olduklarını düşünselerde saç kişiyi daha yakışıklı ve genç göstermektedir.Saç ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.
Saç ekiminde kökler tercihen 0.7 – 0.8 mm lik aletlerle alınmalıdır vekökler bekletmeden 0.7-0.8 mm iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.

Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Ekim sınırlarını ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.
Genel olarak onbinlerce saç kaybıolan yere 2 000 – 5 000 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır.Saç ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olmalıdır.

FUE ile istenilen yerden istenildiği kadar kıl kökü alınıp belirlenen alana istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır.

Share