Saç Ekimi Yapılışı

Saç Ekimi nasıl yapılır ve saç ekim konusunda uygulanan yöntemler saç ekimi konusunda merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bir yazıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

   Saç ekiminde zaman içinde çok sayıda teknik uygulanmış son teknik olan FUE yöntemi tüm kliniklerce benimsenmiş ve hızla yaygınlaşmıştır.

   FUE saç ekimi tekniğinde vücuttaki kaliteli kılların tamamı saç ekiminde kullanılabilmektedir,enseye ek olarak sakalın gereksiz kısımları olan boyun,çene altı,elmacık kemiği civarındaki kökler ve göğüs kılarıda saç amacıyla nakledilebilmektedir.Göğüs ve sakaldan saç ekiminde gereksiz kıllar işe yarar hale getirilirken özellikle ensesinde yeterli kök olmayan şahıslar için çözüm olmaktadır.

Fue Saç Ekimi

   FUE saç ekimi uygulayıcıya göre çok değişiklik gösterebilen ince ayrıntılarına dikkat edildiğinde harikalar yaratılabilen bir ekim tekniğidir.Eski teknik FUT taki alışkanlıklarını devam ettiren kliniklerin uyguladığı FUE de enseden motorla alınan kökler kanal açılmış seyrek alana ekilir bu şekilde uygulamanın sonucu eski tekniklerden farklı olmamaktadır.

Saç Ürünleri

Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler

   FUE Saç ekiminde şunlara dikkat edilirse berberin dahi doğal saçlardan ayırt edilemeyeceği kadar doğala yaklaşılabilir.

-Kökler en doğru kalınlık olan 0.8 mm uç ile alınmalıdır böylece alım yerinde iz kalmaz.

-Hızlı yapmak için elin hassasiyetinden vazgeçip motorla alım yapılırken alınan ve geride kalan köklerde ölüm olabileceği unutulmamalıdır.

-Ekim yapılacak yerler kesici aletlerle binlerce kanal açılarak değil iğne ile o anda tek tek delinerek yapılmalıdır bu sayede ekim yerindeki kökler ve bu kökleri besleyen kılcal damarlar zedelenmemiş olur.

-Ekim için delik açan iğne ihtiyaca göre 30 derece ile 55 derece arasında batırılmalıdır bu şekilde saçlar doğal açılarıyla çıkar.

-Ekimde kullanılan iğneler 0.8 mm den kalın olursa saç diplerinde çukurlar kalabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Saç Ekim Uzmanı

-Saç ekimi herhangi bir ameliyat gibi girişimsel bir işlemdir ve “saç ekim uzmanı” denen yardımcı sağlık personelleri değil gerçekten uzman olan doktor tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimine “kafamda kıl olsunda nasıl olursa olsun” şeklinde değil pişmanlık duyulmayacak kadar kaliteli bir ekim araştırılmalıdır.

Share

3 Responses to “Saç Ekimi Yapılışı”

 1. zeynep Diyorki:

  saç ekimi bayanlara yapılmıyor mu benim ihtiyacım var…
  Moderatör
  Eğer ense sıklığında ciddi azalma yoksa yapılabilir.

 2. feryal Diyorki:

  bayanlara saç ekimi yapılabildiği söyleniyor ancak bende panik atak var ve bu operasyona nasıl dayanabileceğimi merak ediyorum çünkü 3 kez narkoz aldım bunu da narkozla ya da başka uyuşturucu birşey yapılarak yapılır mı çünkü narkoz almak istemiyorum ama saç ektirmem şart operasyon sırasında ve sonrasında neler yaşayacağımı kısaca anlatırsanız sevinirim teşekkürler
  Moderatör
  bence önce panik atağınızı tedavi ettirin,hipnozla 1-2 seansta sonsuza kadar kurtulusunuz paniğinizden

 3. omer Diyorki:

  hocam benim yaşım 22 suan önlerde ve tepede dökülmeler var yaklasık 3 senedir dökülüyor vede bayağı belli olmaya başladı bana istanbulda güzel ve ekonomik bi saç dikim yeri önerirmisiniz vede diktirdikten sonra diyelim yaşadığım yerdeki su pis bu dökmeye başlarmı saçlarımı ?
  moderatör
  suyun pis olması ekilen saçları etkilemez.
  hem güzel hem ekonomik olanı siz araştırın ben duymadım 🙂

Yazıya Yorum Yap