Saç ekimi fiyatı neye göre değişir

Ödediğiniz ücretin karşılığını alıp alamadığınız öğrenmek için 1 yıl beklemeniz gerekebilir bu sebeple araştırmanızı iyi yapmalısınız

Saç ekimi yüksek mailiyetli yatırım gerektirmeyen standart giderleri olan emek yoğun bir iştir bunun sonucu olarakta saç ekimi ücretini belirleyen en önemli faktör emeğin bedelidir.Bu emeği harcayan eleman hemşire ise ekim ucuzlamakta doktor ise daha pahalı olmaktadır.
Eski yöntem olan FUT yöntemiyle saç ekiminde yapılan iş yaklaşık aynı olmakla beraber bir kliniğin saç ekimi fiyatını belirlerken en önemli etken o ekimi kaça mal ettiğidir.Özellikle toplama ekiplere ekim yaptıran klinikler bir güne sıkıştırdığı 3-5 hastaya aynı dönemde ekim yaptırdığı için 1000 dolar gibi çok ekonomik düzeyde ücretler çıkarabilmektedir.Buna karşın ismini korumak zorunda olan ve lüks semtte yüksek maliyetle çalışan klinikler 2500 euroya kadar fiyat verebilmektedirler.
Saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer etken ekim yapılan hasta sayısıdır.Özellikle saç ekiminin azaldığı aylarda klinikler temel giderlerini karşılamak için pazarlığa açık hale gelirken yurt dışı Türk işçilerinin tatil döneminde saç ekim fiyatları yukarı doğru tırmanmaktadır.
FUE tekniğiyle saç ekimi fiyatı daha farklı etkenlerle oluşmaktadır
Şöyleki;
FUT yapamıyoruz demek zorunda kalmamak için FUE yapıyoruz ama çok pahalı ” 1 graft 10 Euro ” diyerek kişiyi FUT a yönlendirenlerin verdiği çok abartılı rakamlar.
Günlük ekim sayısının yükseltilemediği ve buna paralel olarak maliyetin yüksek olduğu kliniklerin verdiği 1 graft 3-4 euro olan rakamlar.
FUE yi sadece alım farkı olarak düşünüp kökleri FUE gibi alıp ekimi FUT tekniğiyle hemşire ve diğer yardımcılara yaptıran kliniklerde saç ekimi fiyatları 1 ytl ye kadar düşebilmektedir.
Türkiyenin ekonomik gerçekleri göz önüne alındığında FUE ile saç ekimi fiyatının 1-2 euro civarında seyretmesi makul görünmektedir.
Saç ekimi ücretini araştırırken şu konulara dikkat etmek gerekir;
Telefonla veya e maille saç ekimi fiyatı sorulduğunda ”fiyatı sizi görüp test yaptıktan sonra verebiliyoruz” deniyorsa bu sizi klinikte razı etme amaçlı olabileceğini düşündürmelidir çünkü gerek FUE gerekse FUT yönteminde saç ekimi ücreti yaklaşık bellidir.
”Ücretlerimiz 700 dolardan başlıyor” deniyorsa bu da sizi kliniğe kadar çekebilmek için hazırlanmış bir plan olabilir.
”saç ekimi fiyatımız 2500” euro deniyorsa bu ”biz üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz” anlamına gelebilir
”FUE ve FUT saç ekimi aynı fiyat” deniyorsa size belli bir süre ayrılacak anlamına gelirki bu süre zarfında FUE ile kaç kök ekileceği konusunu netleştirmelisiniz çünkü FUE tekniğinde  yarım saatlik bir seansta 100 kök ekilebileceği gibi 10 saatlik bir seansta 4 000 kökte ekilebilir.Bu kadar değişken bir uygulamada sabit bir fiyat verilmesi tereddüt oluşturabilir.
Sonuç olarak yurt dışında çok abartılı rakamlar konuşulsada Türkiyede 2 ytl civarında fiyat makul görünmektedir.Daha ucuza yaptırılabilir belki ama kaliteden ödün vermek anlamına gelebilir.Siz yinede çok ucuza kalitesiz ve komik görünen bir saç ektirmek yerine aynı paraya uzman doktorun ekimi yaptığı seyrekte olsa doğal görünen bir ekim planlayın.

Saç Ürünleri

Saç ekiminden sonra size değişik ürünler önerilecektir.Bu ürünlerinde maliyetlerini hesaba katmak durumundasınız.Bazı kliniklerin kendi sattığı bazılarının reçete ettiği bu ürünlerin siz maliyeti 50 TL ile 700 TL arasında değişebilmektedir.Daha iyi sonuç almanızı sağlayabilecek bu ürünler boşa para kaybınıza sebep olmasın.Saç ekimi sonrası kullanmanızın iyi olacağı ürünler ve bunların yaklaşık maliyetleri için http://www.sacekimiresim.com/yazi/sac-ekimi-sonrasi-kullanilan-ilaclar-2/  linkini mutlaka okumalısınız.

Share

327 Responses to “Saç ekimi fiyatı neye göre değişir”

 1. kartal1911 Diyorki:

  saç kökü alınan yerden bi kaç yıl sonra tekrar saç kökü alınıp saçın daha sık olması için ekim yapılabilrmi
  moderatör
  2 ay sonra tekrar alınabilir

 2. ahmet Diyorki:

  hocam saç ekiminden 10 gün sonra istediğiniz giibi hareket edebilirsiniz diyorsunuz fakat ekimden sonra 2ay ağır egzersizlerden uzak durun şapka takın …vs gibi bi çok kısıtlamalar getiriyorlar.hocam nasıl davranmamız gerekiyor ekimden sonra
  moderatör
  doğrusunu isterseniz ağır egzersizle saçın ilişkisini nasıl kurduklarını ben anlayamıyorum,10 günün sonunda ekilen saçla normal saç arasında hiçbir fark kalmaz.

 3. zülal Diyorki:

  Kadınlarda saç ekimi hangi durumlarda yapılır? Çoğu sitede bazen kadınlarda saç ekiminin kalıcı olmadığı yazıyor.Kadınlarda dökülmenin ne çeşit olduğu nasıl anlaşılır? Tepe kısmının açılması sadece genetik dökülmenin işareti midir? Açıkçası saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak öyle bir hastane istiyorum ki önce saç dökülmemin nedenini bulabilsin sonra da gerekli tedaviyi her neyse uygulasın. Yıllardır doktor doktor geziyorum ama kimse nedenini çözemedi.bir sürü kan ilaçları ,çinko hapları kullandım kesin bir çözüm istiyorum artık .
  :(((
  moderatör
  kadın tipi dökülmede genellikle sebep bulunamaz.
  ensenizdede seyrelme varsa kadın tipi dökülmedir.

 4. mustafa Diyorki:

  merhaba hocam. Yasım 26 ön arka ve tepe bölgelerimde baya bi acıldı. Sac var ama cok seyrek. Seyrek saca kanal acarak ekim olmuyomus galiba ama kanal acarak ekim hem daha iyi hemde saclar daha hızlı cıkıyomus dogrumudur.. Teşekkürler
  moderatör
  kanal açarak ekimde yaralanma daha fazla olduğu için bu söylediklerinizin tersi olabilir ancak.

 5. Sedat Duran Diyorki:

  Merhaba Hocam,
  ben almanyada yasayan 27 yasinda bi vatandasim ve bundan sanirim 7 sene önce fut yöntemiyle kayseride bi sac ekimi yaptirdim ve istedigim sonuca hic mi hic alamadim. Ekim yapan yerin adi su an canhair diye gecior. Ve ne yazik ki kendisi degil hemsireler yapti. Ve resimlerde gösterdiginiz gibi saclarim birincisi cok seyrek ekilmis ikincisi cok dik ekilmis. Ben simdi fue yöntemiyle yeniden sac ektirmeyi düsünüyorum ve en önemlisi arka bölgedeki izi yok ettirmek istiorum. Bunu nasil yapabiliriz. Su an arastirma asamasidyim ve bu sefer yine kaziklanmak istemiorum. Ama büyük ihtimall bu ay veya gelecek ay gelmeyi planliorum
  moderatör
  sakal ve enseden alınarak hem ize hemde seyrek alana ekilebilir

 6. Selim Diyorki:

  İyi günler hocam. Ben 27 yaşındayım ailemde saç dökülmesi genetik ve 20li yaşların başlarında dökülme başlıyor haliyle bende de başladı ama bu yıl aşırı bir dökülme oldu. son 6 ay içerisinde çok fazla seyrekleşme ve dökülme oldu başımın ya n tarafında ki üçgen kısımda da saçlar dökülmeye başladı. acaba bu bölgeye de ekim yapılıyor mu? kök başına 2 euro fiyat söyleyenler var Türkiye ortalamasına göre bu fiyat nasıl hocam?
  moderatör
  makul plan dahilinde her yere ekim yapılabilir
  doktor kendisi ekiyorsa 2 euro biraz pahalı
  hemşire ekiyorsa çok pahalı

 7. yalçın Diyorki:

  saygılar hocam saç kökü alınan yerden belli bir süre sonra tekrar kök alınıp ekim yapılabilirmi ilkinde alınabilecek greft sayısının hepsi alındıysa ikinci alımda tekrar greft alınabilirmi cevap verirseniz çok sevinicem teşekkürler şimdiden.
  moderatör
  her alımda biraz daha seyrelir,eğer çok seyrek değilse yeniden alınabilir

Yazıya Yorum Yap