Saç ekimi fiyatı neye göre değişir

Ödediğiniz ücretin karşılığını alıp alamadığınız öğrenmek için 1 yıl beklemeniz gerekebilir bu sebeple araştırmanızı iyi yapmalısınız

Saç ekimi yüksek mailiyetli yatırım gerektirmeyen standart giderleri olan emek yoğun bir iştir bunun sonucu olarakta saç ekimi ücretini belirleyen en önemli faktör emeğin bedelidir.Bu emeği harcayan eleman hemşire ise ekim ucuzlamakta doktor ise daha pahalı olmaktadır.
Eski yöntem olan FUT yöntemiyle saç ekiminde yapılan iş yaklaşık aynı olmakla beraber bir kliniğin saç ekimi fiyatını belirlerken en önemli etken o ekimi kaça mal ettiğidir.Özellikle toplama ekiplere ekim yaptıran klinikler bir güne sıkıştırdığı 3-5 hastaya aynı dönemde ekim yaptırdığı için 1000 dolar gibi çok ekonomik düzeyde ücretler çıkarabilmektedir.Buna karşın ismini korumak zorunda olan ve lüks semtte yüksek maliyetle çalışan klinikler 2500 euroya kadar fiyat verebilmektedirler.
Saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer etken ekim yapılan hasta sayısıdır.Özellikle saç ekiminin azaldığı aylarda klinikler temel giderlerini karşılamak için pazarlığa açık hale gelirken yurt dışı Türk işçilerinin tatil döneminde saç ekim fiyatları yukarı doğru tırmanmaktadır.
FUE tekniğiyle saç ekimi fiyatı daha farklı etkenlerle oluşmaktadır
Şöyleki;
FUT yapamıyoruz demek zorunda kalmamak için FUE yapıyoruz ama çok pahalı ” 1 graft 10 Euro ” diyerek kişiyi FUT a yönlendirenlerin verdiği çok abartılı rakamlar.
Günlük ekim sayısının yükseltilemediği ve buna paralel olarak maliyetin yüksek olduğu kliniklerin verdiği 1 graft 3-4 euro olan rakamlar.
FUE yi sadece alım farkı olarak düşünüp kökleri FUE gibi alıp ekimi FUT tekniğiyle hemşire ve diğer yardımcılara yaptıran kliniklerde saç ekimi fiyatları 1 ytl ye kadar düşebilmektedir.
Türkiyenin ekonomik gerçekleri göz önüne alındığında FUE ile saç ekimi fiyatının 1-2 euro civarında seyretmesi makul görünmektedir.
Saç ekimi ücretini araştırırken şu konulara dikkat etmek gerekir;
Telefonla veya e maille saç ekimi fiyatı sorulduğunda ”fiyatı sizi görüp test yaptıktan sonra verebiliyoruz” deniyorsa bu sizi klinikte razı etme amaçlı olabileceğini düşündürmelidir çünkü gerek FUE gerekse FUT yönteminde saç ekimi ücreti yaklaşık bellidir.
”Ücretlerimiz 700 dolardan başlıyor” deniyorsa bu da sizi kliniğe kadar çekebilmek için hazırlanmış bir plan olabilir.
”saç ekimi fiyatımız 2500” euro deniyorsa bu ”biz üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz” anlamına gelebilir
”FUE ve FUT saç ekimi aynı fiyat” deniyorsa size belli bir süre ayrılacak anlamına gelirki bu süre zarfında FUE ile kaç kök ekileceği konusunu netleştirmelisiniz çünkü FUE tekniğinde  yarım saatlik bir seansta 100 kök ekilebileceği gibi 10 saatlik bir seansta 4 000 kökte ekilebilir.Bu kadar değişken bir uygulamada sabit bir fiyat verilmesi tereddüt oluşturabilir.
Sonuç olarak yurt dışında çok abartılı rakamlar konuşulsada Türkiyede 2 ytl civarında fiyat makul görünmektedir.Daha ucuza yaptırılabilir belki ama kaliteden ödün vermek anlamına gelebilir.Siz yinede çok ucuza kalitesiz ve komik görünen bir saç ektirmek yerine aynı paraya uzman doktorun ekimi yaptığı seyrekte olsa doğal görünen bir ekim planlayın.

Saç Ürünleri

Saç ekiminden sonra size değişik ürünler önerilecektir.Bu ürünlerinde maliyetlerini hesaba katmak durumundasınız.Bazı kliniklerin kendi sattığı bazılarının reçete ettiği bu ürünlerin siz maliyeti 50 TL ile 700 TL arasında değişebilmektedir.Daha iyi sonuç almanızı sağlayabilecek bu ürünler boşa para kaybınıza sebep olmasın.Saç ekimi sonrası kullanmanızın iyi olacağı ürünler ve bunların yaklaşık maliyetleri için http://www.sacekimiresim.com/yazi/sac-ekimi-sonrasi-kullanilan-ilaclar-2/  linkini mutlaka okumalısınız.

Share

327 Responses to “Saç ekimi fiyatı neye göre değişir”

 1. emre Diyorki:

  benim önler iyice döküldü arkalardanda hafif hafif dökülmeye başladı eski haline gelebilmesi için ne kadar fiyat çıkar?
  Moderatör
  Bence eski haline gelmesi zor anlattıklarınıza bakılırsa 40 000 den fazla kaybınız var bu kadar kök bulamazsınız beklentinizi daha makul seviyelere çekmelisiniz.

 2. Tekin Diyorki:

  Bende saç ektirmeyi uzun zamandan beri düşünüyorum ve araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim iki yer var….. …….. ve ……… hangisini tavsiye edersiniz yada sizin tavsiye edebileceğiniz bir hastane varmı?
  Moderatör
  Yazdığınız 2 yeride tavsiye etmem siz bir yerler aramak yerine size kaliteli ekim yapacak doktor arayın bence.

 3. furkan Diyorki:

  bem 19 yaşındayım yalnız benim saçlarım ön kısımın yanlarından döküldü. yaklaşık 70mc kadar ve ensemden kıl aldırmayı düşünüyorum. fakat fiyat konusunda bilgim yok. sizce ortalama bi fiyat olarak ne kadar tutar ? teşekkürler
  Moderatör
  2000-2500 kök civarı ektirmeniz uygun olur sanırım

 4. isa özişkar Diyorki:

  benim saçlarımda üstlerden dökülmeye başladı ne yapmalıyım başımın dibi görünüyo resmen yardımcı olurmusunuz…
  Moderatör
  Bilimsel açlar kullanın ve ekim için bilgi toplamaya başlayın

 5. osman Diyorki:

  benim saclarımda arkadan dökülmeye basladı ust taraflar cok seyrek ne yapmalıyım
  Moderatör
  Öncelikle bilimsel ilaçlar başlayın bundan bağımsız bir şekilde saç ekimini araştırın aklınıza yatarsa yaptırırsınız.

 6. başak Diyorki:

  slm bnm morfea sonucu sacımda dokulmeler meydana geldı sac ekımı gıbı ıslemler uygulanarak saclarıma kavusabılırmıyım acaba .. şimdiden tesekkr ediyorum
  Moderatör
  Eğer alınacak kök varsa eskisi gibi olmasada bir miktar ekilebilir.

 7. tarık Diyorki:

  slm benim sadece saçımın öntarafı dükülmüştür 70 mc kadar sağ ve sol tarafta ensemde alınmasını istiyorum fiyatı nekar olur birde garantisi varmı sonra tekrar az bir zamanda dükülmesin bir de saglık sorunu yaşamıyız.
  yan etkileri varmı beni tam deteylarıyla aydınlatırsanız yaptırmak istiyorum
  Moderatör
  Bu işin garantisi olmaz
  sağlık sorunu yaşamazsınız
  yan etkisi yok
  tam detaylı anlatmak derken ne kasttediniz bilemiyorum ama gerisini siz araştırın.

 8. durmuş Diyorki:

  size sormak istediğim şey bennim saçımın tüm bölgeleri dökülmüş değil sadece ön kısmında yapılmasını istediğim yerler var herhalde fiyat ona göre olmalı sadece ön kısmının ücretini öğrenmek istiyorum.neden ön kısım,arka,sağ, sol tamamı gibi fiyat listesi yok.bu konuda yardımcı olun lütfen..
  Moderatör
  Böyle bir liste olmazki
  ön kısım dediğiniz alan 50 mc kare olabilir 100 cm kare de olabilir
  diyelim 50 cm kare bu kadar alana isterseniz 500 isterseniz 5000 kök ekilir
  bu kökler enseden alınırsa farklı göğüsten alınırsa farklı fiyat oluşur

 9. sabri sap Diyorki:

  “Moderatör
  Bence siz öncelikle nasıl ve nerde bir ekim yaptıracağınıza karar verin ve en sonunda fiyatla ilgilenin”
  demesi kolay. nasıl ve nerde bir ekim yaptıracağımıza fiyata göre karar verilir
  MOderatör
  Tamam o zaman siz en ucuz eken yere gidip ektirin başka bir şey araştırmayın 🙂

 10. ali tozlukaya Diyorki:

  ayrıntılı fiyatınızı tam ollarak nazıl örenebiliriz yardımcı olabilirmisiniz saç ektirmeyi düşünüyon
  Moderatör
  Bence siz öncelikle nasıl ve nerde bir ekim yaptıracağınıza karar verin ve en sonunda fiyatla ilgilenin.

Yazıya Yorum Yap