Saç ekimi fiyatı neye göre değişir

Ödediğiniz ücretin karşılığını alıp alamadığınız öğrenmek için 1 yıl beklemeniz gerekebilir bu sebeple araştırmanızı iyi yapmalısınız

Saç ekimi yüksek mailiyetli yatırım gerektirmeyen standart giderleri olan emek yoğun bir iştir bunun sonucu olarakta saç ekimi ücretini belirleyen en önemli faktör emeğin bedelidir.Bu emeği harcayan eleman hemşire ise ekim ucuzlamakta doktor ise daha pahalı olmaktadır.
Eski yöntem olan FUT yöntemiyle saç ekiminde yapılan iş yaklaşık aynı olmakla beraber bir kliniğin saç ekimi fiyatını belirlerken en önemli etken o ekimi kaça mal ettiğidir.Özellikle toplama ekiplere ekim yaptıran klinikler bir güne sıkıştırdığı 3-5 hastaya aynı dönemde ekim yaptırdığı için 1000 dolar gibi çok ekonomik düzeyde ücretler çıkarabilmektedir.Buna karşın ismini korumak zorunda olan ve lüks semtte yüksek maliyetle çalışan klinikler 2500 euroya kadar fiyat verebilmektedirler.
Saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer etken ekim yapılan hasta sayısıdır.Özellikle saç ekiminin azaldığı aylarda klinikler temel giderlerini karşılamak için pazarlığa açık hale gelirken yurt dışı Türk işçilerinin tatil döneminde saç ekim fiyatları yukarı doğru tırmanmaktadır.
FUE tekniğiyle saç ekimi fiyatı daha farklı etkenlerle oluşmaktadır
Şöyleki;
FUT yapamıyoruz demek zorunda kalmamak için FUE yapıyoruz ama çok pahalı ” 1 graft 10 Euro ” diyerek kişiyi FUT a yönlendirenlerin verdiği çok abartılı rakamlar.
Günlük ekim sayısının yükseltilemediği ve buna paralel olarak maliyetin yüksek olduğu kliniklerin verdiği 1 graft 3-4 euro olan rakamlar.
FUE yi sadece alım farkı olarak düşünüp kökleri FUE gibi alıp ekimi FUT tekniğiyle hemşire ve diğer yardımcılara yaptıran kliniklerde saç ekimi fiyatları 1 ytl ye kadar düşebilmektedir.
Türkiyenin ekonomik gerçekleri göz önüne alındığında FUE ile saç ekimi fiyatının 1-2 euro civarında seyretmesi makul görünmektedir.
Saç ekimi ücretini araştırırken şu konulara dikkat etmek gerekir;
Telefonla veya e maille saç ekimi fiyatı sorulduğunda ”fiyatı sizi görüp test yaptıktan sonra verebiliyoruz” deniyorsa bu sizi klinikte razı etme amaçlı olabileceğini düşündürmelidir çünkü gerek FUE gerekse FUT yönteminde saç ekimi ücreti yaklaşık bellidir.
”Ücretlerimiz 700 dolardan başlıyor” deniyorsa bu da sizi kliniğe kadar çekebilmek için hazırlanmış bir plan olabilir.
”saç ekimi fiyatımız 2500” euro deniyorsa bu ”biz üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz” anlamına gelebilir
”FUE ve FUT saç ekimi aynı fiyat” deniyorsa size belli bir süre ayrılacak anlamına gelirki bu süre zarfında FUE ile kaç kök ekileceği konusunu netleştirmelisiniz çünkü FUE tekniğinde  yarım saatlik bir seansta 100 kök ekilebileceği gibi 10 saatlik bir seansta 4 000 kökte ekilebilir.Bu kadar değişken bir uygulamada sabit bir fiyat verilmesi tereddüt oluşturabilir.
Sonuç olarak yurt dışında çok abartılı rakamlar konuşulsada Türkiyede 2 ytl civarında fiyat makul görünmektedir.Daha ucuza yaptırılabilir belki ama kaliteden ödün vermek anlamına gelebilir.Siz yinede çok ucuza kalitesiz ve komik görünen bir saç ektirmek yerine aynı paraya uzman doktorun ekimi yaptığı seyrekte olsa doğal görünen bir ekim planlayın.

Saç Ürünleri

Saç ekiminden sonra size değişik ürünler önerilecektir.Bu ürünlerinde maliyetlerini hesaba katmak durumundasınız.Bazı kliniklerin kendi sattığı bazılarının reçete ettiği bu ürünlerin siz maliyeti 50 TL ile 700 TL arasında değişebilmektedir.Daha iyi sonuç almanızı sağlayabilecek bu ürünler boşa para kaybınıza sebep olmasın.Saç ekimi sonrası kullanmanızın iyi olacağı ürünler ve bunların yaklaşık maliyetleri için http://www.sacekimiresim.com/yazi/sac-ekimi-sonrasi-kullanilan-ilaclar-2/  linkini mutlaka okumalısınız.

327 Responses to “Saç ekimi fiyatı neye göre değişir”

 1. yalçın Diyorki:

  saygılar hocam saç kökü alınan yerden belli bir süre sonra tekrar kök alınıp ekim yapılabilirmi ilkinde alınabilecek greft sayısının hepsi alındıysa ikinci alımda tekrar greft alınabilirmi cevap verirseniz çok sevinicem teşekkürler şimdiden.
  moderatör
  her alımda biraz daha seyrelir,eğer çok seyrek değilse yeniden alınabilir

 2. Selim Diyorki:

  İyi günler hocam. Ben 27 yaşındayım ailemde saç dökülmesi genetik ve 20li yaşların başlarında dökülme başlıyor haliyle bende de başladı ama bu yıl aşırı bir dökülme oldu. son 6 ay içerisinde çok fazla seyrekleşme ve dökülme oldu başımın ya n tarafında ki üçgen kısımda da saçlar dökülmeye başladı. acaba bu bölgeye de ekim yapılıyor mu? kök başına 2 euro fiyat söyleyenler var Türkiye ortalamasına göre bu fiyat nasıl hocam?
  moderatör
  makul plan dahilinde her yere ekim yapılabilir
  doktor kendisi ekiyorsa 2 euro biraz pahalı
  hemşire ekiyorsa çok pahalı

 3. Sedat Duran Diyorki:

  Merhaba Hocam,
  ben almanyada yasayan 27 yasinda bi vatandasim ve bundan sanirim 7 sene önce fut yöntemiyle kayseride bi sac ekimi yaptirdim ve istedigim sonuca hic mi hic alamadim. Ekim yapan yerin adi su an canhair diye gecior. Ve ne yazik ki kendisi degil hemsireler yapti. Ve resimlerde gösterdiginiz gibi saclarim birincisi cok seyrek ekilmis ikincisi cok dik ekilmis. Ben simdi fue yöntemiyle yeniden sac ektirmeyi düsünüyorum ve en önemlisi arka bölgedeki izi yok ettirmek istiorum. Bunu nasil yapabiliriz. Su an arastirma asamasidyim ve bu sefer yine kaziklanmak istemiorum. Ama büyük ihtimall bu ay veya gelecek ay gelmeyi planliorum
  moderatör
  sakal ve enseden alınarak hem ize hemde seyrek alana ekilebilir

 4. mustafa Diyorki:

  merhaba hocam. Yasım 26 ön arka ve tepe bölgelerimde baya bi acıldı. Sac var ama cok seyrek. Seyrek saca kanal acarak ekim olmuyomus galiba ama kanal acarak ekim hem daha iyi hemde saclar daha hızlı cıkıyomus dogrumudur.. Teşekkürler
  moderatör
  kanal açarak ekimde yaralanma daha fazla olduğu için bu söylediklerinizin tersi olabilir ancak.

 5. zülal Diyorki:

  Kadınlarda saç ekimi hangi durumlarda yapılır? Çoğu sitede bazen kadınlarda saç ekiminin kalıcı olmadığı yazıyor.Kadınlarda dökülmenin ne çeşit olduğu nasıl anlaşılır? Tepe kısmının açılması sadece genetik dökülmenin işareti midir? Açıkçası saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak öyle bir hastane istiyorum ki önce saç dökülmemin nedenini bulabilsin sonra da gerekli tedaviyi her neyse uygulasın. Yıllardır doktor doktor geziyorum ama kimse nedenini çözemedi.bir sürü kan ilaçları ,çinko hapları kullandım kesin bir çözüm istiyorum artık .
  :(((
  moderatör
  kadın tipi dökülmede genellikle sebep bulunamaz.
  ensenizdede seyrelme varsa kadın tipi dökülmedir.

 6. ahmet Diyorki:

  hocam saç ekiminden 10 gün sonra istediğiniz giibi hareket edebilirsiniz diyorsunuz fakat ekimden sonra 2ay ağır egzersizlerden uzak durun şapka takın …vs gibi bi çok kısıtlamalar getiriyorlar.hocam nasıl davranmamız gerekiyor ekimden sonra
  moderatör
  doğrusunu isterseniz ağır egzersizle saçın ilişkisini nasıl kurduklarını ben anlayamıyorum,10 günün sonunda ekilen saçla normal saç arasında hiçbir fark kalmaz.

 7. kartal1911 Diyorki:

  saç kökü alınan yerden bi kaç yıl sonra tekrar saç kökü alınıp saçın daha sık olması için ekim yapılabilrmi
  moderatör
  2 ay sonra tekrar alınabilir

 8. memocan Diyorki:

  Finasiteride vücut kılı ile yapılan saç ekimi sonuçlarını olumsuz yönde etkilermi?

  Finasiteride “5 alfa redüktaz tip 2 enzimini” bloke ederek saç dökülmesini önlemektedir.
  Bu enzim testesteronu dihidrotestesterona dönüştürür.
  Dihidrotestesteron kelliğe yol açar.
  Yapılan son çalışmalarda Dihidrotestesteronun vücut kıllarını geliştirdiği gösterilmiştir.
  “5 alfa redüktaz tip 2 enzimi” doğuştan olmayan erkeklerde kellik görülmemektedir. Bu erkeklerde vücut kılı da yoktur.
  Bu durumda finasiteride’ in saç dökülmesini önlerken vücut kıllarının büyümesini azalttığını söylemek oldukça mantıklıdır.
  Peki bu durumda saç ekimi için kullanılan FUE yöntemi ile elde edilmiş olan vücut kılları (vücuttan saçlı deriye ekilen vücut kılları) finasiteride kullanıldığında dökülecekmidir. Ileri çalışmalar yapılmadan bu konuda net konuşmak şimdilik mümkün değildir. Bu konuda en mantıklı yaklaşım şu olacaktır.
  Eğer hasta bir yıldır finasiteride kullanıyorsa ve vücudundaki kıllar bir yıldır dökülmemişse bu kıllar rahatlıkla saç ekimi için kullanılabilir.
  Hocam bu konu hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim finasteride kullanırsak vücut kıllarımız zayıflar mı bilimsel bir bilgi mevcut mu?
  moderatör
  vücuk kılları testosteron ve dihidro testosteron sayesinde gelişir.finasterid DHT yi azaltır ama testosteronu etkilemez bu sebeple bu ihtimal var ama çok fazla değil.diğer taraftan terminal kıl haline gelmiş kıl dökülmez kalite kaybeder.Yani ekilen vücut kılları finasterid kullanılırken kısmen kalite kaybedebilir ama kaybetmeyebilirde,kaybederse ilaç bırakıldığında eski halini alır

 9. batuhanoruc Diyorki:

  merhaba hocam vertexe ekilen saçların tutma oranının %30-%60 arasında olduğunu söylemiş op dr ….. ….. doğrumudur bu ?
  moderatör
  Ekimi yapan kişi ve uygulanan tekniğin ayrıntısına göre değişir,usulne uygun yapılırsa vertexi geçin yanık yere ekilenlerin bile hepsi tutar. bunu şu linkten görebilirsiniz
  http://www.sacekimiresim.com/yazi/sacli-derideki-yanik-izine-sac-ekimi-ile-kamuflaj/

 10. apdullah Diyorki:

  adullah devam

  vede ilk operasyoni on tarafa 3000 kok kadar sonra 1 yil kadar beklersin, 2. operasyonuda sonra yapariz dediler

 11. apdullah Diyorki:

  merhaba, bugun sadece muayene olmaya gittim (aslinda tedavi dusunuyodum ama!!)saclarim baya seyreldi ama, kel degil kesinlikle muayene olurken tepedeki saclarimin baya seyreldigini soylediler ve 1-2 yil icinde zaten dokulcegini ve ekim yapilirken bunun dikkatte alinicagini soylediler, neyse birden oldu bittiye getirip kan tahlili felan yaptilar bana ameliyat tarihi felan verdiler sonra 500 tl istediler ama biseyler bahane gosterip vermedim para. 2 operasyon gormem gerekli dedi on taraf asil sorun ve arakadada az acilma var. ilk olursun dedi 3000-3500 kok kadar iyi gorunur dediler. ne yapsam bilemedim?? ne onerirsiniz
  moderatör
  tabiki en az 3-5 yerle daha görüşüp bilgi düzxeyinizi artırmanızı öneririm :)
  ne kadar bilgi o kadar doğru karar

 12. aliozer Diyorki:

  merhaba, ben e….. altunizede de 3000 sac koku icin 5000 tl fiyat aldim, burda sac ekim islemini yapanlar kalitelimidir, eger hemsireler veya personel bu islemi gerceklestiriyosa, bu para bana cok gibi geldi sanki?
  moderatör
  orada yardımcı personeller ekim yapar
  fiyat çok değişken olduğu için bir şey demek doğru olmaz.

 13. Esat Diyorki:

  Öncelikle S.a üstad benim saçlarım şakaklardan 4 cm2 sağ sol,ön bölgede seyrelmeler oldu dibi hafifden görünüyor yaşım 20 bu alana saç ektirmeyi düşünüyorum ortalama olarak seyrelmeyi ve şakakları makul şekilde kaç tl ye kapatabilirim?
  moderatör
  20 yaşında öndeki 4 cm karelik alana ekim bence çok doğru bir plan değil,sitenin ana sayfasındaki ilk konuyu incelemenizi öneririm

 14. hakkı Diyorki:

  hocam sonunda sıkı bı pazarlıkla 1500tane sac ktırcemm…ektırılen sacın yuzde kacı buyur yuzde kacı buyumez… yane verım yuzde kac.. adamlar oldukca guvenılır onusuyolardı.. bu konuda ne dusunuyorsunuz..saygılar
  moderatör
  güvenilir konuşmalarının önemi yok söylediklerinin ne kadar doğru olduğuna siz araştırmalrınızla karar vermelsiniz.
  kurallara uyulursa hepsi çıkar

 15. batuhanoruc Diyorki:

  merhaba sayın atilla hocam saç ektircem yalnız bende jinekomasti durumu mevcut (erkekte meme büyümesi),saç ekimi ile arasında bağlantı var mı ?
  ikinci sorum hocam şakaklarım açık vertex ise seyrek durumda üst kısımlarda saç mevcut ama ince telli.5000-6000 greft arası bir ekim ile ve bunlarn yanında minoxil+proscar takviyesiyle nasıl bir sonuç alırım tatmin edici sıklık olur mu ?
  moderatör
  6000 greft eskisi gibi yapamaz ama ciddi değişiklik sağlar,proscar normalde de jinekomasti yapabiliyor sizdeki jinekomasti sorunu çok büyütebilir dikkatli olun.procapil minoxidil + procardan alacağınız sonucu verir ve jinekomasti sorununuzu etkilemez.

 16. osman y. Diyorki:

  hocam önceki sualin yanıtını alamadım sizden şimdide farklı bir soru sormak istiyorum.23 yaşındayım tepe bölgemde ciddi bir seyrelme sözkonusu tam kel degil radyolarda reklamı fazla yapılan hair up isimli bitkisel serumu almayı düşünüyorum. 10 saçların uzadıgını ve taranabildigini söylüyorlar.kullanmam icin ne dersiniz. Bir de hocam sahtesini almamak için FDA onaylı saç ürünlerini(minoxidil vb.) güvenli olarak nasıl ve nerden alabilirim.Şimdiden teşekkürler.
  moderatör
  o kadar abartılı vaad sizi yanıltmasın paranıza sahip çın o uyanıklara kaptırmayın bilimsel ürünler kullanın.

 17. hakkı Diyorki:

  merhabalar bugun sac ekım mrkezıne gttım ve bana 1000 ıle 1500 sac ektırceklerını soledı fıyatı 3bın tl bu fazla degımı yha.. zaten sacım dokulmemmıs okadar ama sık olması ıcın okadar dedıler.sızce bu fıyat uygunmudurr..yane kafamı satsam 3bıntl etmez.
  moderatör
  kafanızın kaç para edeceğini biemiyorum :) ama emin olun 2000 ekilsede seyrek bulursunuz o sizi ikan etmek için söylenmiş bir rakam.

 18. sezen Diyorki:

  mrb ben 30 yaşında bir bayanım.saçımın ön kısmı 4 parmak kulak arkasına kadar da her iki yanı 5er parmak eninde seyrelmiş durumda.geri kalan kısımlar önceden kalındı fakat 2-3 kez kazıttım.sanırım köklerine bişey oldu.kökleri yanık gibi ve beyaz kopardığımda.önceden hiç kepek sorunum yoktu ama şimdi kepekleniyor.çok çok inceldi.kök kısımlarından ortalara kadar biraz kalın gibi ama uclara doğru ipince.ucları da sivri.ve uzamıyor artık.çok karmaşık yazdım biliyorum ama saç ekimi yaptırabilir miyim.saçlarım düzelir mi ne yapmalıyım lütfen yardım eder misiniz.sırf bu yüzden evlenmiyorum.psikolojim çok bozuldu.şimdiden tşk ederim.
  moderatör
  enseniz sıksa ekilebilir

 19. Mücahit Diyorki:

  Hocam Promox kullanmayı bıraktığımızda tekrar aynımı olacak saclar
  moderatör
  evet eskisi gibi yani başlamadan önceki gibi olur

 20. Mücahit Diyorki:

  Sadece Promox sprey alsam olur demi doğru mu anlamışım hocam bide biotinli sampuan dediğiniz adı ne hocam
  moderatör
  evet olur , sawpoo , gnc şampuan var benim bildiğim

Yazıya Yorum Yap