Dökülmenin animasyonla anlatımı

Dökülmeyi 60 saniyelik bilimsel animasyonla anlattığımız videoyu izleyerek dökülme ve dökülmeye  sebep olan faktörleri göreceksiniz. Animasyonun sonunda dökülmenin önlenmesi konusunda daha fazla bilgi ve öngörüye sahip olacaksınız. Videoyu izlemek için resime tıklayınız.

İzlediğiniz video tüm saç dökülme sebepleri arasında % 95 sebep olan ailesel (androgenetik-AGA) saç dökülmesinin anlatımıdır.

Videodada anlatıldığı gibi saç kökündeki DHT ye duyarlı hücrelerin DHT nin yaptığı hasar sonucu ölmesi ve saçın kalite kaybederek (minyatürizasyon) zamanla tümüyle ölmesidir.

Saç Ürünleri

Saç Dökülmesini Önlemek
Bu şekilde ailesel saç dökülmesi tedavisinde sebep mutlaka engellenmelidir,dökülme sebebi DHT hormonu üretimi engellenmedikçe veya kök bu hormondan korunmadıkça gerçek anlamda bir tedavi olmayacaktır.

En sık kullanılan saç ilaçları sadece kökü uyararak kalite artışı sağlar ama dökülme sebebi engellenmediği için kullanılan ürün zamanla yetersiz kalır ve dökülme yeniden başlar.
Geçmişte minoxidil kök uyarmak amacıyla verilirken zamanla etkisinin azldığı görüldüğü için beraberinde finasterid de kullanılmaktadır,yani tekli değil kombine tedavi uygulanır.Procapil bu kombine kullanıma ihtiyacı kaldıran bir maddedir ve tek sprey kullanılmasına rağmen etkisi zamanla azalmaz ve kullanıldığı sürece kalite artışı devam eder

Share

Yazıya Yorum Yap