Kötü yapılmış FUE Ekimin geri alınarak görünümün düzeltilmesi

fue saç ekimi fue saç ekimi fue saç ekimi

“FUE saç ekiminin FUT saç ekiminden farkı alımdadır” mantığıyla ekim yapıldığında sonuç söylendiğiyle uyumlu bir şekilde aynen FUT gibi görünür.

FUE saç ekimi giderek yaygınlaşmaktadır ama FUT yapanların ekim tarzını değiştirmeden devam etmeleri FUT saç ekiminden farksız sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.SAç ekimini araştırırken saçınızın kaç derece açıyla ekileceği konusunu netleştirmesiniz.
Bu vaka görsel olarak eskisinden daha çirkin olan bu görüntüyü düzeltmek için önce lazer epilasyon yaptırmış başarısız olunca iğne epilasyon yaptırmış,iğne epilasyonun hem zahmetli hem başarısız olması hemde ciltte hasar oluşturması sebebiyle devam edememiş ve var olan saçları FUE ile aldırmaya karar vermiştir.Alım ve ekim birden fazla seansa yayılacak şekilde planlanmıştır.

Saç Ürünleri
Alımdan önceki durum saçların çıkış açısına dikkat ediniz.

Alımdan önceki durum saçların çıkış açısına dikkat ediniz.

Alımdan hemen sonraki görünüm

Alımdan hemen sonraki görünüm

Alımdan 1 ay sonraki görünüm ciltte FUE ye ait iz kalmadığına dikkat ediniz.

Alımdan 1 ay sonraki görünüm ciltte FUE ye ait iz kalmadığına dikkat ediniz.

Share

34 Responses to “Kötü yapılmış FUE Ekimin geri alınarak görünümün düzeltilmesi”

 1. Anonim Diyorki:

  merhaba hocam ben fut yöntemiyle sacimi ektirdim ve sonuctan hic memnunun degilim ekilen saclari geri aldirmak istiyorum ne olur bana yardimci olun cok aci cekiyorum size nasil ulasabilirim
  moderatör
  dik çıkanlar alınıp 50-55 derece doğal açılarıyla ekilebilir

 2. Hüseyin Diyorki:

  ben 20 yaşındayım 2 sene önce 1500 tel saç ektirdim, ektirdiğimde dökülme tam durmamıştı. alın bölgesine ve şakaklara ektirdim çıkan saçlar çok kalım ve dipleri şişkin saçlarımı uzatamıyorum çünkü pek ii görünmüyor.birde ektirdiğim alanla keni saçlarım arasında boşluk oldu dökülmeden dolayı sanki öndeki ekilen saçlar emanet gibi duruyor.ne yapacağımı şaşırdım saçlarımı sürekli 5 güne bir 0 numara yapıorum.hocam bi akıl verin ne yapacağım moralim çok kötü sizce bu saçları aldırmalımıyım?
  moderatör
  onlar alınıp doğal açılarla ekilebilir yada aralarına ekim yapılarak görüntü düzeltilebilir.

 3. Emre Diyorki:

  Ben 1 sene önce 1500 greft saç ektirdim ve şuan çok rahatsız oluyorum . 1 seansta hepsini teker teker alıp yok etme şansınız varmı ?
  moderatör
  sadece yok etmek istiyorsanız epilasyon yaptırmanız daha doğru olur ama onların alınıp doğaldan ayırt edilemeyecek şekilde ekilmesini isterseniz o zaman tek tek almak mantıklı olur

 4. Yusuf Diyorki:

  iyi günler. 7 yıl önce alın bölgeme saç ekimi yaptırdım ancak kötü görüntü yüzünden şuan protez takıyorum.

  bu saç ekimi işlemini geri aldırmak istiyorum ancak ensemdeki şerit ve alnımdaki delikli yapı beni korkutuyor. sizce saç ekimi işlemini geri aldırmak doğru bir çözüm yolumu?
  Moderatör
  onları almak zorda olsa mümkün ama doğrusu protezin altında kaldığı için çok gerekli olmayabilir
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum açıldı

 5. Furkan Akyürek Diyorki:

  Hocam ben 18 yaşındayım. ailede kellik ırsi değil. ne dayılarda ne amcalarda nede dedelerimde kellik var. fakat 3,5 – 4 ay önce çok şiddetli bir stres yaşadım. 3,5-4 ay sonundada saçlarımın erkek tipi dökülmeye başladığını fark ettim. doktora gittim %90 ırsi ama stresten olabilir dedi. Rogan ve Pantogar önerdi şu an kullanıyorum 1 ay 9 gün olmasına rahmen saçlarımın %80 kadarında kalınlaşma oldu diğerleri uzamıyor veya çok yavaş uzuyor.. saçlarımın uzunluğu 1 cm ama kafamı lavaboya silkelediğimde 30-40 tane 3-4 mm uzunluğunda saçlar düşüyor. Bu süreç böyle hergün devam ediyor.Bu işin ilerisine baktığımda tüm kafa üst bölgemde seyrelmeler var ve kel olacağımı düşünüyorum 1 seneye.Saçların seyrelmiş olduğu tüm kafamın üstünü ölçtüm ve 72 cm2 çıktı. ” Her cm2 kareye 65 tane saç ektirdiğimi düşünürsek ’4680 saç teli’ kafamı kapatır diye düşünüyorum. Sizce bu ekim seyrek mi olur ? Para problem değil ve ne kadara mal olur bu saç ekimi bana ?
  Moderatör
  18 yaşında eskisi gibi sıklık hesaplarınız bence doğru bir beklenti değil,bir süre sonra açıklık 72 cm 2 den 220 cm 2 ye çıkarda ne yapacaksınız bunu düşünmelisiniz.
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum açıldı

 6. mehmet Diyorki:

  anlıyorum hocam beklemekten başka çare yok peki hocam sivilceden biraz küçük kabarcıklar nokta nokta şeklinde saç çıkıcak ordan ondan mı yani normal mi bu durum ayrıca 2 yıla yakın dediniz yukardaki resim için 2 yıl içinde hiç uzamamışmı kötü yapılan fue de saçlar hep öyle küçük mü kalır
  Moderatör
  kısa kesildiği için öyle görünüyor
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum açıldı

 7. mehmet Diyorki:

  fue ile saç ekimi yaptırdım ekimden 2 hafta sonra saçların bi kısmı döküldü bi kısmı kırıldı şu an 1 ayı geçti kalan saçlar hiç doğru dürüst uzamadı ayrıca kızarıklık ta yeni geçti ama özelikle sol şakaklarımda zaten ekildikten sonra fark ettim çim gibi ekilmiş doktorun eşi ekmişti oraya şimdi o tarafta dökülen yerlerde sivilce gibi ama küçük kabarcıklar var ve ışık yansıması olunca farke diliyo yukardaki resme bakınca acaba kötü ekim yapılmış fue mi diye endişeleniyom hocam yukardaki resim kötü ekimden ne kadar sonra çekilmiş
  Moderatör
  sanırım sıkıntı yapmadan bekleseniz daha iyi ,2 yıla yakın

 8. mehmet Diyorki:

  hocam iyi günler fue ile kötü ekilmiş saçları düzeltmede yani kötü çıkmış saçları alımda bir günde en fazla kötü ekilen ne kadar saçı aldınız hepsini kullanabildinizmi?
  Moderatör
  Cilt yapısı değiştiği için işçilik zorlaşıyor 1000-1500 kök civarı alınabilir

 9. umutsuz Diyorki:

  fut ile şakak bölgesin biraz üstünde ekimlerim var kötü açılarla dikilmiş.bunları alıp ensede yer alan fut izini kapamak istiyorum.ancak alınan bölgede bazı saç diplerinde ufak çukurlar var bunlar alım yapıldığında düzelir mi ? yoksa daha kötü bir hal mi alır ? eğer alımdan sonraki görüntüden memlun kalınmazsa alım yapıldıktan kaç gün sonra alım yapılan bu alana kapama amaçlı fue ile ekim yapılabilir?
  Moderatör
  alınıp ekilebilir çukurluklar kaybolmaz ama kısmen azalır,aynı alana 10 gün sonra ekim yapılabilir.

 10. mehmet Diyorki:

  alın bölgeme şerit şeklinde saç ekimi yapıldı.çok dik yapıldı ve rahatsız ediyor acaba bu saçları alıp biraz daha geriye ekmek mümkünmü sonuç nasıl olur?
  Moderatör
  Evet mümkün sonuç sizin şu anki durumunuza bağlı

Yazıya Yorum Yap