Kaş Ekimi

Kaş kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturan bir durumdur,kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsada son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir.

Kaş dökülmesi,yaralanma,yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaş kayıpları kaş ekimiyle düzeltilebilmektedir.Kaş ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

Kaş ekiminde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.
Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Kaş şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.
Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır.Kaş ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olmalıdır.
Kaş ekiminde en önemli konu ekim açısıdır ve 20-30 dereceden daha dik ekilmemelidir.

Share