İstanbul Estetica Terbiyesizliği

Türkiye’de saç ekimi fotoğrafları konusunda en zengin site olan sitemizden sıkça fotoğraf hırsızlığı yapılıyor.  Yasalar yeterince etkili olmadığı için bu hırsızlığı engellemek mümkün olmuyor. Biraz olsun içinde dürüstlük olanlar uyarımız üzerine kaldırıyor yada kaynak gösteriyor. Ama tüm uygulamaları düzenbazlık üzerine kurulmuş olan işletmeler ne yazık ki utanmaz bir şekilde fotoğrafı kendi ekim yapmış gibi sitesine ekliyor ve uyarılsa bile kaldırmıyor. Aslında bu basit bir işlem gibi görünsede insanları aldatmaktır.

istanbul Estetica

Bu tür insanlıktan nasibini almamış birilerine saç ekimi yaptırmadan önce bin kez daha düşünülmelidir. Dürüstlükten bu kadar uzak bir şekilde çalışan bir yerden hizmet almak son derece tehlikelidir.

İstanbul Estetica Firmasına Dikkat

İstanbulestetica.com sitesinin iletişim sayfasından yazdığımız  “  Merhaba sitenizde yer alan bazı ekim resimleri bize ait olup, 1 hafta içinde kaldırmamanız halinde yasal işlem başlatılacaktır. Örnek bir sayfa http://www.istanbulestetica.com/kas,-yara,-yanik-ve-sakal-ekimi-201s.html  ” rica yazısına site sorumlusu yada işletme sahibi terbiye sınırlarına sığmayan bir şekilde “Pardon hangi ekimler size aitmis yollasaniz da gorsek. Sizinse kaldırır tabiki ama başkasının fotoğrafını kullanmaya ihtiyacımız yok zaten.  posta@istanbulestetica.com “ gibi garip bir cevap yazılmıştır. Sadece fotoğrafları çalmamışlar üstelik yazılan cümleleri bile değiştirmeden eklemişler, bu tür insanlara ne denir doğrusu karar vermek zordur.

Saç Ürünleri

Ayşegül SEVİNÇ İsimli Sorumlu

Siteleri incelendiğindeyse aslında saç ekimiyle alakaları olmadığı   saç ekimi danışmanlığı “ adı altında sağlık Müdürlüğünü kandırdığı ve insanları bu yolla aldattıkları anlaşılıyor. Adı geçen Ayşegül SEVİNÇ’in ise ilkokulu bitirip bitirmediği dahi belirtilmiyor. Ama ne kadar uyanıksa forum sitelerinde doktor gibi yazılmasını sağlamış. Şarlatanlığın bu düzeylere gelmiş olması inanılır gibi değil doğrusu.

Tıp eğitimi dahi almamış, tüm ahlaki değerlerden uzak, aklında sadece para kazanmak olan ve bunun için her ahlaksızlığı yapmaya hazır, sitesinde sabit telefonu bile olmayan bu tür kurumlardan hizmet almadan önce bir kez daha düşünmeniz akıllıca olur.

Sitemizde gördüğünüz fotoğrafları tamamı kendimize aittir ve de orijinalleri bizdedir burada gördüğünüz fotoğraflara başka bir yerde rastlarsanız bilinki onlar bizden çalmıştır.

Anlaşıldığı kadarıyla Bakırköydeki İstanbul Estetica ile tek ilişkisi onun adını da çalmış olmaları çünkü istanbulestetica.com.tr adresini alabilmek için böyle bir ismi hak etmiş ve belge almış olmanız gerekiyor ama istanbulestetica.com u herhangi bir zibidi de alabilir. Sabit telefonlarının olmaması da kurumsal yapılarının olmadığını gösteriyor ama uyanık birileri olduğu belli çünkü istanbulestetica.net sitesini de almışlar. Tabii orada da sabit telefon koyamamışlar. Piyasayı vuran internet satış siteleri gibi sadece cep telefonu koyabilmşler.

Sitemizden çalınan fotoğrafların sitelerine eklenmiş hali

Ayşegül Sevinç

Resmin büyük halini görmek için tıklayınız.

Sitemizdeki ilgili sayfa http://www.sacekimiresim.com/ekilen-her-kok-cikarmi-2

 

Share

5 Responses to “İstanbul Estetica Terbiyesizliği”

 1. Anonim Diyorki:

  Değerli site yönetimi,
  Yukarıda yazmış olduğunuz bu kadar karalayıcı yazıyı esefle kınıyorum. Ben 2011 yılında yukarıda adı geçen İstanbul estetica isimli yere ve Ayşegül Sevinç isimli kişiye fue tekniği ile saç ekimi yaptırmış bir kişiyim. Maalesef sizin yukarıda belirttiğiniz gibi olmayan bir durum oluştu. Benim saç ekim fotolarım başka firmalarca sitelerinde sergilendi. O kadar farklı bir üslupla böyle bir yazı yazdığınızı görünce dayanamayıp buraya yazmaya karar verdim. Bakınız sizin bu kötülediğiniz yerde 4500 greft ekim yapıldı bana.Hem de tek seansta. yaklaşık 10 saat sürdü. Lütfen insanların emeğine saygı gösterin. Ben saygı duyuyorum 10 saat bana operasyon yapanlara. Ve sizlerin şu an haklarını yediğinizi düşünüyorum. Muhtemelen bu yazdıklarımı yayınlamayacaksınız. Önemli değil, ben başkalarının okuması için yazmıyorum, sizin okumanız için yazıyorum. Ve şu an okudunuz zaten. Bana ulaşmak isterseniz bana htgur @ hotmail.com adresinden yazın ben bütün iletişim bilgilerimi veririm oradan. Sağlıkla kalın.
  moderatör
  Tabiki yayınlarım.
  Sitenin yaptığı hırsızlığı siz de tespit etmişsiniz.siz birey olarak her yerde fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz ama bir kurumun kendine ait olmayan bir fotoğrafı çalıp kendi ekim yapmış gibi sitesine koyması hırsızlıktır vede yazdığınız kurum bu terbiyesizliği yapmış kaldırın denilmesine rağmen kaldırmamıştır.
  Sağlık eğitimi bile almamış birine saç ektiren kişilerin zekalarına her zaman hayran kalmışımdır, kutlarım sizi.

 2. Aysegul sevinc Diyorki:

  Hangi fotoğraf baskasininmis.y kim hangi fotoğrafı isterse o kişiyi karsisina getiririm istanbul estetica ya dikkatmis hepiniz duzenbaz olmussunuz millet bizim fotoğrafları kullaniyo bir tanesini ispat eşinde görelim böle camur atmayın .işinize bakın her yerde bizim ekim fotograflarimizi kullanıyorlar bizi bilen biliyor.bunlara beni karalayamassiniz. Varsa varsa başkasının fotoğrafı çıkarın ortaya benimde iletişim bilgilerim ortada terbiyesizligi bile bir sınırı vardir. İstanbul estetica istanbulda en iyi en dürüst en ahlakli yap iki üç yerden biridir.rhatsiz ligi olan arar soler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Bunu yazmış olmanıza şaşkınım hani saygısızlığın bir sınırı olduğu gibi kuş beyinli olmanın da bir sınırı var ama sizde ikisininde sınırı yok.
  Alttaki fotoğraf sizin sitedeki sayfanın fotoğrafı hemen altındaki adres te fotoğrafı çaldığınız linkin adresi. Bunu anlayamayacak düzeyde zekaya sahip biri nasıl insanları sakal ekimine razı ediyor anlamak mümkün değil.

 3. biri Diyorki:

  O değil de sadece yorumlara verdiğiniz cevaplardan güvenilir bir yer olduğunuz belli oluyor valla bravo. bazı cevaplara çok güldüm. kelim evet ama param yok olunca ben de sorarım inşallah. kolay gelsin.

 4. Anonim Diyorki:

  Bu iş bu kadar basit mi? İnsanların sağlığı ile oynanıyor ve büyük paralar kazanılıyor. Bu durum da devlerin yetkili birimleri ve ilgilileri ne yapıyor? Saç elimi için araştırma yaparken bu yazıları tesadüfen okudum ve bu düşüncemden vazgeçtim. Yukarıda bahsi geçen kişilerin ilkokul eğitimi bile almadığı belirtilmiş,yani sahte doktorların eline kalmışız!inanılır gibi değil,çok yazık.

 5. Uğur Diyorki:

  bende orda yaptırdım benimde aynı şekil saçlar hatta arkaları sora sıklaştırcaz dediler 1 sene sora birdaha geliceksin tabi parayı aldılar sonra telefonlarıma msj larıma cvp bile vermiyorlar kalitesiz güvenilmez bir yer dikkat edin

Yazıya Yorum Yap