İnternette araştırma kolay ya gerçekler !!

İnternet gibi mükemmel bir bilgi paylaşım organizasyonunda abartı,yalan,gerçeği çarpıtma gibi kirlilikleri nasıl aktarabilirim diye düşündüm ve ne kadar eleştiri alacağımı tahmin edemeden bu sayfayı hazırladım.

Saç Ürünleri

İnternette karşılaşacağınız abartı ve yönlendirici bilgiler
-“Bir günde FUE ile 10  000 kök naklediyoruz” siz yinede tekrar düşünüp FUE yaptığını iddia eden yerle değil FUE yapan yerle konuşmayı düşünmelisiniz çünkü usulüne uygun FUE tekniğinde bir günde bu kadar kök alınamaz ve ekilemez.
-”Saçlarınızı saç ekim uzmanlarımız ekecek” denirse bilinki saçlarınızı doktor değil hemşireler ekecek çünkü dünyada doktorlar arasında böyle bir uzmanlık dalı yok.
-Bir çok sitede okursunuz;“Türkiye’de ilk defa kliniğimizde yapılan FUE yöntemi” tahmin edeceğiniz gibi bunların sadece birisi ilk defa yapmış olabilir belkide ilk defa yapan bunu yazma gereği bile duymadı yani hepsi yalan yazıyor.
-Garanti belgesi adı altında yazı veriliyormuş bu kadarda yanıltıcı reklam yapılması yalan ötesidir çünkü nasıl ekim yaparsanız yapın saçlarınız dökülmeye devam edecektir ancak seçici davranılan FUE yönteminde ekilen kıl kökleri ileri yaşlara kadar dökülmemektedir.
-FUE yönteminde 8 yıllık tecrübe.Nasıl oluyor da dünyada ilk defa 4 yıl önce tarif edilen bir tedavi yönteminde 8 yıllık tecrübe oluyor açıklaması güç doğrusu.
-“3 yılda 5000 den fazla saç ekimi” (sanki toplu sünnet) tatil günlerini çıktığınızda günde 7 saç ekimi ameliyatı gerçekleştiriliyor bravo doğrusu.
-“Saçlarınıza eskisi kadar doğal görünüm kazandırıyoruz” bu da düpedüz yalan çünkü hangi teknikle ekerseniz ekin doğal görünmez (FUT) yönteminden bahsetmeye gerek yok o zaten belli,FUE de bile bölgedeki kıllardan daha kaliteli kıl kökleri nakledildiği için asla doğaldan ayırt edilemez denilemez ancak doğala en yakın görünüm denilebilir.
-“Şerit yönteminde 1 mm iz kalır” diye yazarlar sakın inanmayın 7 mm ile 20 mm arasında iz kalır,hatta hiçbir yaralanma 1 mm iz bırakarak iyileşemez.
-“FUE Yöntemiyle şerit (FUT) yöntemini kombine ediyoruz ”(gerçekten FUE yöntemini bilen ve de yapan asla şerit yöntemi yapmaz yapmaya gönlü varmaz).
-“0.3 mm lik aletlerle kıl kökünü alıyoruz”0.52 mm lik kıl kökü 0.3 mm ye sığar mı?
-FUE yöntemi yaptığını iddia eden kliniğin internet sitesinde çok sayıda mikroskop başında follikül ayıklayan hemşire resimleri görürsünüz.Bilinki onlar FUE yapmıyor sizi oraya getirmeye çaışıyor.
– “Türkiye’nin ilk mikroskop kullanan kliniği” diye de yazar.Buradan şunu rahatlıkla çıkarabilirsiniz bu kuruluş FUE yöntemiyle ekim yapmıyor çünkü FUE sanatsal bir işlemdir mikroskobun hiç yeri yoktur.
-Şerit yönteminde estetik dikiş attığımız için iz kalmaz buda başka bir yalan nasıl dikiş atarsanız atın tam kat yaralanan cilt mutlaka iz bırakarak iyileşir.Bu yaralanma saçlı derideyse o alandan kıl çıkmayacağı için iz daha belirgin olacaktır.
-“Motorlu FUE aletini ilk kullanan klinik olarak….” FUE el hassasiyeti gerektiren ince bir iştir.Motorla FUE yapmak motorla resim yapmak gibidir.
-Şerit yöntemine ikna etme uğraşısı esnasında “ertesi gün işinize dönmenizde sakınca yok” denir.Ertesi gün işine gidebilirsin denen  hasta 15 gün yüzü gözü şişmiş bir şekilde evde yatar.
-“Kliniğimize almış olduğumuz yeni model 6 mikroskopla…” Ne acı bir yaklaşım sadece 1 doktorun çalıştırdığı yerde 6 mikroskop yani doktor saça dokunmadan saç ekimi yaptığını iddia ediyor.
-FUE yöntemiyle saç ektiğini yazıp size FUE yöntemiyle ekim yapılamaz ancak şerit yöntemiyle yapılabilir derler. Unutulmaması gereken şey şerit yapılabilen tüm vakalara FUE ile ekim yapılabilir hatta şerit yapılamayanlara da FUE ile saç ekimi yapılabilir.
Vücuttan ekilen kılların ekildiği yerdeki kıllar kadar uzadığı yazılır doğru değildir vücuttan alınan kıl genetik kodunda belirlendiği kadar uzar ama elbisenin sürtünme travması olmadığı için biraz fazla uzun durur.
-Böbrek,karaciğer,kornea hatta kalp nakli yapan dünyanın en iyi klinikleri “patentli greft saklama solusyonu” gibi bir solusyona ihtiyaç duymazken sıradan FUT yapan bir kliniğin “PATENTLİ”! bir solusyon kullandığını iddia etmesine kanmayın.
-”FUE ile FUT (şerit)yönteminin tek farkı alımdadır” derler bu sözün ne kadar yanlış olduğunu  FUT-FUE farkı sayfasını ayrıntılı okuyunca anlayabilirsiniz.
-“FUE yöntemiyle 4 saatte 6000 kök ekiyoruz” bu kadar sürede bu kadar kök ektirmeniz halinde FUE gibi değil FUT gibi bir sonuç beklemelisiniz.

FUE tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgi ve adres için www.sactedavisi.com

Share

One Response to “İnternette araştırma kolay ya gerçekler !!”

  1. yüksel Diyorki:

    çok teşekkür ederim bunlar mükemmel bilgiler keşke daha önce görseydim ama yinede sağolun paylaşma cesaretinizi taktir ederim

Yazıya Yorum Yap