Göğüsten saç ekimi ( FUT izini kapatma )

    

FUT yöntemiyle saç ekimi ameliyatından sonra oluşan abartılı yara bir izini kapatmanın en iyi yolu oluşan ize kıl kökü naklidir.

Saç Ürünleri
Ekim planlanan FUT izi

Ekim planlanan FUT izi

Köklerin alındığı göğüs alanı

Köklerin alındığı göğüs alanı

Ekimden hemen sonraki görünüm

Ekimden hemen sonraki görünüm

Ekimden 6 hafte sonraki görünüm

Ekimden 6 hafte sonraki görünüm

Her ne kadar FUT ameliyatından sonra 1 mm iz kalır densede 7-20 mm lik iz kalabilir.Bu izi saçları uzun tutarak kapatmak mümkün olabilmektedir ancak kısa saçı sevenler için bu iz ciddi sıkıntı yaratmaktadır.FUT ameliyatı sonrası oluşan bu izi gerçek anlamda kapatmanın tek yolu açık alana kıl kökü naklidir.Vücut kıllarının kaliteli olması halinde vücuttan kıl kökü nakli en akıllıca olanıdır.
Ense bölgesinde saçların çıkış açısı 45 derece civarı olduğundan ekim açısı çok önem arzetmektedir ve bu açıyla ekime dikkat edilmelidir.

Share

3 Responses to “Göğüsten saç ekimi ( FUT izini kapatma )”

 1. Mehmet DEMİR Diyorki:

  1999 yılında fut yöntemi ile ankarada saç ekimi yaptırdım. sitenizde acıklamış oldugunuz üzere benim ensemde iz mevcuttur.
  Bu izi ne kadar üçret karşılıgı kapatırsınız.
  ayrıca ön tarafta iz şeklinde doğal görünümlü degil arka ve ön olursa ne kadar mal olur; yeni yöntemle. Şimdiden bilğilendirdiginiz için teşekkürler.
  M.DEMİR
  Moderatör
  FUT izinin genişliğine göre 500-800 kök ekilebiliyor,ön kısım ise sizin isteğinize bağlı olarak 500-5000 kök arasında değişir bu durumda ne kadara mal olacağı size bağlı

 2. Anonim Diyorki:

  sayin hocam benim sormak istedigim ensemin arkasinda daha onceki ekimden kalan fut izi var ve bu beni cok rahatsiz ediyor acaba siz bu nu fue ile kapatabilirmisiniz yani siz bunu yaptiktan sonra saclarimi 0 yada 1 numaraya bile vursam belli olmaz degilmi
  moderatör
  yeterince sık ekilirse belli olmaz.

 3. mehmet Diyorki:

  ya hocam değiştirin artık şu fotoğraafları yemin ediorum çok komik ya.siz bunlara ekimmi diyosunuz 🙂 valalhi billah komik yani.bu ne böyle.baya kapatıcı ekim olmuş eheh 🙂 komedi komedi.hiç belli olmuyo ekim olduğu 🙂
  moderatör
  siz çok komik bulmuşsunuz ama yaptıran çok memnun bu durumda ya memnun olanda yada sizde bir algı kusuru olabilir 🙂

Yazıya Yorum Yap