FUT saç ekimi sonrası görünüm

  

Ekimin ne kadar rahat olduğunu farkedin

Saç ektirecek şahıs FUE odasına alınır ekilecek kıl kökü sayısı 1000 ve altındaysa ense alt sınırından 1 santimetre eninde bir alan tıraş edilir,dar bir alan uyuşturularak 0.6-0.7 milimetrelik aletler yardımıyla kıllar köküyle birlikte alınır.

Saç Ürünleri
RESİM- FUE yöntemiyle alınmış birli ve ikili folliküller(kıl kökü)

RESİM- FUE yöntemiyle alınmış birli ve ikili folliküller(kıl kökü)

Alınan bu kıl kökleri aynı anda bekletmeksizin doktor tarafından kelleşmiş alana iğne batırılarak açılan deliğe ekilir,bu işlemler süresince ve sonrasında rahatsızlık verecek bir ağrı olmaz.Ekim alanı delinerek hazırlandığı için kıl kökü içine konduğu anda etraf dokular tarafından sarılır bu sebeple kökün düşme ihtimali daha düşüktür ve ekim yerinde çukurluk olmaz.Eğer ekilecek kıl kökü sayısı 2000-3000 civarındaysa ense daha geniş bir şekilde tıraş edilir.FUE de en önemli problem olan zaman konusunu ekime başlamadan önce halletmiş olmalısınız çünkü FUE yönteminde saatte 150-350 arası kıl kökü ekilebilir.Usta ellerde bile bir günde ancak 4000 kıl kökü kadar ekim yapılabilir. İhtiyacınız daha fazla kıl kökü gerektiriyorsa FUE için ayırmanız gereken süre bir günden fazla olmalıdır. Alınacak kıl kökü olması koşuluyla FUE yöntemiyle bir seansta 20 000 kıl kökü nakli yapılabilir.Yani ekilebilecek kıl kökü sayısı bütün vücuttan alınabilecek kıl kökü sayısı kadar olabilmektedir.Bu sayede çok geniş açıklıklar dahi kapatılabilmektedir.
FUE tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgi alınabilecek siteler
www.medartsacekimi.com
www.sacekimiistanbul.com
www.sactedavisi.com

Share

One Response to “FUT saç ekimi sonrası görünüm”

  1. hakan Diyorki:

    mrb ben saç ektirmeyi düşünüyordum ve bir klınığe gittim ense bölgemde saç az ekim olmaz dendi ne derece dogrudur ama bana göre az degıl birde peruh takmamı tavsıye ettıler ısrarda ettıler bana peruh satmak için bana inandırıcı gelemdıler saç ekimi yaptırabılirmıyım
    moderatör
    ense,göğüs ve sakaldan saç ekim yapabiliyoruz, yapılabilir.

Yazıya Yorum Yap