FUT İle ekim saçın geri Alımı


Kötü sonuçlanmış saç ekimlerinde doğru yaklaşım 45-55 derecelik doğal açılarla aralara ekim yaparak kamulaj yapmaktır ama bazı vakalar kamufle edilemeyecek kadar dramatik görünebilmektedir. Bu gibi sonucu ciddi ölçüde pişmanlık yaratan saç ekimlerinde ekilen kıllar FUE yöntemiyle alınıp aynı alana veya belirlenecek başka bir alana doğala yakın açılarla ekilebilir.
Ekilenleri almak durumunda kaldığımız bu vakada üst ön kısımdakiler rahatısz edici görünmekteydi ama kulağın ön kısmındakilerin 90 derece ekilmiş olması sebebiyle yana doğru dik çıkması çok ciddi estetik sorun yaratıyordu.Dik çıktığı için uzatılamıyor 3-5 li guruplar halinde çıktığı içinde çok kısaltılamıyordu.
Çözüm olarak 0.7 mm lik FUE uçlarıyla alındı ve başka bir alana 50-55 derece açıyla ekildi.
Yeterince ince uçla alınması halinde alım yerinde iz kalmadığı çok sayıda uygulama sonucunda tesbit edilmiştir.

Saç Ürünleri
Dik Çıkan FUT Saç Ekimi

Dik Çıkan FUT Saç Ekimi

Kalabalık guruplar halinde çıkan kıllar

Kalabalık guruplar halinde çıkan kıllar

Alımdan Hemen Sonra

Alımdan Hemen Sonra

Share

11 Responses to “FUT İle ekim saçın geri Alımı”

 1. fatih Diyorki:

  o kalan kırmızı noktalar zamanla düzelirmi yani ekimden önceki halini alırmı deri.o alınan saçlar 4 lü 5li olduğu için ayrıştırılıp tekli halde tekrar ekilebilirmi.birde bu şekilde yapılacak ekimde ücret farklılığı oluyormu? kolay gelsin
  Moderatör
  kırmızı nokta kalmaz
  öncekinden daha pürüzsüz olur
  4-5 kök içerenler ayrıştırılarak ekilir
  normal saç ekim ücreti uygulanır

 2. serdar Diyorki:

  hocam daha önce sizinle görüşmeyede gelmiştim futların sökülmesi için.tek seferde hepsinin sökülemieyceğini söylemiştiniz.sormak istediğim şu ilk denemede sökebildiğimiz kadar söktükten sonra geri kalanların da 1 hafta sonra tekrar sökülmesinde bir sakınca var mı ? 1 haftalık süre yeterli olur mu ? niyetim 2 hafta içinde bunlardan kurtulmak ve uygun açılarla saç ekilmesi
  Moderatör
  doku tam toparlamayacağı için sorun olur etrafta ödem olur.
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum açıldı

 3. serdar Diyorki:

  hocam peki nekadarlık bir süre gerekli ikinci sökülme işlemi için 3 haftalık süre sonrasında olmasında bir sakınca var mı ?
  Moderatör
  3 hafta yeterli olabilir
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum açıldı

 4. serdar Diyorki:

  hocam alım öncesini söküldükten hemen sonrakı halini koymuşsunuz ama alımdan 2-3 hafta sonraki görüntü yok.elinizde eğer bu görüntü varsa ya da başka söküp yapmış kişiler bizimle paylaşır mısınız ?
  Moderatör
  şu linke bakabilirsiniz
  http://www.sacekimiresim.com/yazi/kotu-yapilmis-fue-ekimin-geri-alinarak-gorunumun-duzeltilmesi/

 5. Anonim Diyorki:

  Hocam bu kotu ekilmis olanlar FUE ile alindiktan ve yara izleri iyilestikten sonra (mesela 1 ay)yine ayni noktalara uygun acilarla enseden FUE ile alinan greftlerin ekilmesi olumsuz bir sonuc dogurur mu? Yani sonucta oradan bir miktar doku alinmis oluyor. O dokudan kokler beslenebiliyor mu?Saygilar
  moderatör
  ordan alınan doku 0.5 mm olduğu için 3-4 günde tamamlanızr sorun olmadan nakil yapıyoruz,özellikle kaşta çirkin görüntü sinir bozduğu için sık uyguluyoruz.

 6. Bayan Diyorki:

  Merhaba bende alın bölgem doğuştan çok geniş olduğu için iki kez saç ekimi yaptırdım. (normalde saçsız olan bölgeye) ikincide sıklaştı ama şu aralardaki boşluk çim adam görüntüsü beni çok rahatsız ediyo sürekli araları farla boyuyorum. Ortadaki saçları alıp köşelere ekliyim napiyim ortasıda çok açık olsun ama eski halime döniyim diyorum. Ancak %100 hiç iz kalmıcağından emin olmam lazım. Ektirdiğime daha doğrusu şerit şeklinde ektirdiğime çok pişmanım !
  moderatör
  nokta nokta iz alır

 7. Bayan Diyorki:

  Peki Saç kökleri bir başkasından alınıp ekilemez mi ? yani ilik naklinin yapılabiliyosa oda yapılabiliyo olmalı ? varmı böyle bi çözüm
  moderatör
  başkasından saç nakli yapılmaz, hayati organların nakli yapılır

 8. Bayan Diyorki:

  peki bana ne önerirsiniz arkadan tekrar saç aldırmak istemiyorum ama öndeki çimsi görüntüdende kurtulmak istiyorum ?
  moderatör
  onlar alınıp doğru açılarla ekilebilir

 9. Bayan Diyorki:

  kaş ekimi için alınan o ince kısa saçlar daha küçük delikler açılarak mı ekiliyo ? mesela ben söktürüp doğru açılarla ektirdim diyelim o ensedeki saçlarında alınıp bebek saçmış gibi doğal olması açısından uçlara ekilmesini istesem mümkün mü ?
  moderatör
  evet mümkün

 10. Bayan Diyorki:

  Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için beni inanılmaz rahatlattınız kafamda bi fikir oluştu sayenizde :)))

 11. Yusuf Diyorki:

  Ucret ve yeriniz ne kadr
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,sorun saç ta ise saçla ilgili uygulamaları bıraktık

Yazıya Yorum Yap