FUE yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler

FUE yaptımaya karar verirken FUE tekniği ile ne elde edeceğinizi bilirseniz daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

Saç Ürünleri

İnternette rahat elde edilebilen bilgiler sayesinde saç ektirmeyi düşünen kişilerin ısrarla FUE tekniği istemesi FUT yöntemiyle ekim yapan klinikleri ciddi sıkıntıya sokmuş ve bunun sonucu olarak her klinik FUE ile saç ekimi yapmaya soyunmuştur peki FUE deyince hepsi aynımıdır bu konuda söylenenler doğrumudur.
Bu sayfada FUE tekniğiyle saç ekimi konusunda rastlayacağınız yeterince doğru olmayan bilgileri bilerek araştırmanıza devam etmelisiniz.
Müşteri kaybetmemek için geliştirilen sözler:
-“FUT ve FUE tekniği aynı ücrete yapıyoruz”
FUT yönteminde yapılacak iş standarttır parça alınır şansınıza kaç kök çıkarsa ekilir ama FUE de isterseniz on kök isterseniz bin kök ekilir bu durumda sabit bir ücretten söz etmek akla yatkın değildir ve sadece yönlendirme amaçlıdır.
-Motorlu FUE ile günde 6000 kök ekiyoruz.
Motorlu FUE ile ekim yapılmaz kök alınır,önemli olan kökün nasıl alındığı değil nasıl ekildiğidir.Bir günde 6000 kök alınabilir ama usulüne uygun olarak ekilmesi mümkün değildir.Motorlu FUE ile alınan kıl köklerinin FUT yönteminde olduğu gibi ekilmesi halinde sonuç FUT yöntemiyle ekimden farksız olacaktır.
-FUT la FUE yi kombine edip daha çok kök nakli gerçekleştiriyoruz.
Bu konuda söylenebilecek tek söz;usulune uygun FUE tekniğiyle ekim yapan bir uzmanın FUT yapmaya gönlü varmaz.
-0.3 mm lik dünyanın en ince uçlarıyla alım ve ekim yapıyoruz.
Ortalama 0.52 mm olan bir kıl kökünün 0.3 mm uçla alınması inandırıcılıktan çok uzaktır.
-Saç ekimlerini “saç ekim uzmanımız yapıyor”
Dünyanın hiçbir yerinde “saç ekim uzmanı” diye bir meslek yokken Türkiyede saç ekmeyi öğrenen hemşire ve sağlık memurları saç ekim uzmanı olarak lanse edilmektedir.FUT tekniğinde standart olan bu durumu yaşamamak için FUE ile ekim yaptırırken ekim yapanın gerçekten uzman olduğundan emin olmalısınız.
-Saç ekiminde 15 yıllık tecrübe
Bu konuda iki şey bilmelisiniz birincisi 15 yıllık tecrübe ancak FUT yöntemiyle olabilir ki bu tecrübenin FUE de hiç önemi yok çünkü FUE çok farklıdır sadece isim benzerliği vardır,ikincisi hep aynı teknikle yapıyorsanız tecrübe size hiçbirşey katmayacaktır.
-1 mm lik uçlarla iz bırakmadan kök alıyoruz.
0.8 mm ve daha kalın uçlar alım yerinde güve yeniği şeklinde iz bırakır diğer taraftan piyasada yaygın olarak kullanılan ve 1 mm denilen uçlar 1.2 mm dir ve kesinlikle iz bırakır.
-Bir günde 10 000 tel saç ekiyoruz.
Bir günde 10 000 follikül ancak iki kişi tarafından ekilebilir buna karşın FUE tekniğinde uygun açı verebilmek için sadece bir kişi ekim yapabilir.Diğer taraftan saç ekimine ihtiyaç duyacak kadar saç kaybı olan birinden 1 günde 10 000 saç alınması mümkün olmadığı gibi sağlıklıda değildir.
-FUE çok pahalıdır 1 follikül 3.9 euro
FUE tekniğiyle saç ekiminin pahalı olduğu doğrudur ama Türkiyede bu fiyatı söylemek FUE yapmıyoruz anlamına gelir.
-FUE ile FUT un farkı alımdadır.
FUE ile FUT arasındaki en küçük fark alımdadır önemli olan ekimdir.Ekimde de önemli olan doğal açıyı verebilmektir bu da ancak usulüne uygun teknikle yapılan FUE ile mümkündür.FUE gibi alınıp FUT gibi ekildiğinde saçlar FUT yöntemindeki gibi çıkar ve FUT tan farkı kalmaz.
-Saç ekiminde en son teknoloji
FUE tekniği heykel yapmak gibi bilgi,beceri,yaratıcılık ve daha önemlisi el hassasiyeti gerektiren bir saç ekim tekniğidir.Biri size teknolojiden söz ediyorsa bilinki o kişi FUE yi FUT gibi algılıyor.
-FUE ile 2 saatte 3000 kök ekiyoruz
Gerçekten FUE ile ekim yapılıyorsa bunu gerçekleştirmek imkansızdır eğer 3000 kök ektirmeyi düşünüyorsanız bunun için 1 gün ayırmalı yada kökler FUE ile alınsa bile FUT yöntemi gibi ekileceğini bilmelisiniz.

FUE tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgi ve adres için

Share

28 Responses to “FUE yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler”

 1. halil Diyorki:

  hocam mrb.saç ekimi yaptırdım ve ekilen saçlar 18. günde dökülmeye başaldı.bu normal bir durummudur? teşekkürler
  Moderatör
  evet şok dökülmedir
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç ekimi Sorunları

 2. kemal ozcan Diyorki:

  Ben 37 yaşında saç dökülmesi problemi yaşayan biriyim. Aslında böyle bir sıkıntım yoktu. Standart şekilde az miktarda dökülme yaşıyordum. 1 yıl önce normal şampuan yerine doğal olduğu ve hiçbir yan etkisi olmadığı söylenen BIOXIN denen şampuanı 20 gün kullandım.Güya yan etkisi yokmuş ve besliyormuş. 20 günde alnımda 1.5 cm şakaklarda 2.5 cm açılma oldu. Alnımda ve şakaklarımda çok yoğun açılma oldu.Tepe bölgemde çok zayıfladı. Firmanın ifade ettiği gibi geri de çıkmadı. Bunu kapatmaya çalışıyorum.
  Bu bölgelerdeki saçın geri kazanımı mümkünmü? Mümkün değilse saç ektirmeyi düşünüyorum. BIOXının etkisi saç ektirmeye engel teşkil eder mi Teşekkürler.
  moderatör
  saç ekimi yapılabilir ama bilimsel ilaçlarla tedaviyi bir deneyebilirsiniz.

 3. emrah yıldız Diyorki:

  Merhaba hocam.Ben 45 gün arayla 2 seans ekim yaptırdım.Yalnız ekilmeyen kendi saçlarımda ciddi bir azalma gözlemledim.İnce uclu iğnelerle ve kök tarafından tutulmadan ekim yapıldı.Uzmanlar bu kendi saçımızdaki azalmayı travma olarak anlatıyor.Eğer bu geçici bir travma ise ileride ekilen saçlarla beraber kaybolan kendi saçımız da çıkar mı?Teşekkür ederim.
  moderatör
  evet çıkar önceden var olanlar daha erken çıkar tabi kanal açılırken oluşturulan travma kökü öldürecek kadar değilse

 4. emrah yıldız Diyorki:

  Mrb Hocam.Ekimden 15 gün sonra kabuklar dökülünce ekilen saçların o görüntüsü, ileride 10-12 ay sonra çıkacak olan saçların görüntüsü müdür?Teşekkür ederim.
  moderatör
  evet şok dökülme olmadan önceki görüntü gelecekteki görüntünüzdür ama burda şuna dikkat etmek lazım bu sadece ekilenler için geçerli yani orda önceden kıllar varsa onlar zamanla dökülebilir tabi

 5. selim Diyorki:

  selamlar hocam… çok değerli ve güzel bilgiler vermişssiniz öncelikle bunlar için teşekkür etmek isterim.. bendeki problem şudur ki; üç yahut dört parmak kalınlığında bi ekim yaptırmak istiyorum… çok nadir dökülen saçlarım doğyuştan seyrek ve açık alınlıyım… bu ektirmek istediğim alanın yani 2 parmak kalınlığındaki alan eskiden sık olarak çıkan alandı.. ne yapmalıyım… lütfen detaylı bi cevap verebilirmisiniz… teşekkürler..
  moderatör
  eskiden olduğu gibi açık alınlı ekim doğru olur saçınız seyrekse ensenizden çok kök alınamayabilir.

 6. selim Diyorki:

  teşekkürler hocam cevap için.. açık alınlı ekim doğru olur derken, yani alnım yine açık kalacak fakat önceden çok saç çıkan seyrelmiş bölgeleri doldurmak mı demek istediğiniz?.. ben alın çizgilerimin bittiği yerden tam 4 parmak kalınlığında ektirmek istiyorum hocam… önceden hiç çıkmamış alanlar kastım… yani ensemden 4.000 kök çıkar diyorlar… bu yeterli olursa ektirmek istiyorum hocam…
  moderatör
  kaç kök ektireceğinizin önemi yok çizginizi öne almamanız daha doğru olur

 7. ayhan mert Diyorki:

  hocam merhabalar 24 yasındayım fue yöntemiyle sac ektirme kararı aldım saçlarım gür seyrek degıl tek istegim alın çizgimi 2cm daha ileri almak yanı bugune kadar hiç saç çıkmamış yere sac ektirmek yenıden bi alın çizgisi oluşturmak bikaç yere muayne için gittim bunun mumkun oldugunu ama gerek duyulmadıgını söyluyen doktorlar var sizce ne yapmalıyım pskolojim bozuk bu şekilde kendımı kötu hissediyorum ayrıca ekim yapılsa bile saçlarımı 1 numara yapmam gerektigni söyluyolar saçlarım 3-4 cm ken gerçektende ekım yapılamazmı ilginiz için şimdiden teşekkürler
  moderatör
  bencede bu halinizle barışmaya çalışın,çünkü sık yaptırmazsanız hoşunuza gitmez sık olması içinde çok yüksek rakamlar ekmek lazım.

 8. turan Diyorki:

  selam yaşım 27 ön ve üst bölgede saçlarım dökülüyor, devam ediyor, araştırmalar yaptım; birazda güvenemiyorum gerçekten işinde uzman olmasını istiyorum tavsiyeniz nedir.
  moderatör
  iyi araştırmanızı öneririm

Yazıya Yorum Yap