FUE Nasıl Olmalıdır

Ekim yaptıracaksınız öncelikle doğal bir görünüm için ekimde olması gerekenleri mutlaka bilmeniz yapılan ekimin kalitesini iyi araştırmalısdınız.Yetersiz araştırma ömür boyu hoşunuza gitmeyecek bir sonuç verebilir.

FUE Saç Ekimi

Bir çok üstünlüğü sayesinde FUT tekniğiyle saç ekimini bitirme aşamasına gelmiştir. Hala FUT yapan klinikler olsada saç ektirmeyi düşünenlerden FUT ta olsa olur diyenler araştırdıkça asla FUT olmaz demektedir ve FUT mu FUE mi sorusu artık sorulmamaktadır.

Her FUE Saç Ekimi Aynımıdır?

Tabiî ki değil şöyleki;piyasada yapılan FUE saç ekimlerinin % 95 i birbirine benzer şekilde ve FUT tekniğindeki ekim tarzıyla yapılmaktadır. Zaten bu mantıkla yürüdüğü için çoğu sitede “FUT la FUE arasındaki fark alımdadır” yazmaktadır.

FUE Saç Ekimi Avantajı

FUE de belirli kurallara uyulursa ekilen saç,kaş,sakal veya bıyık doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur ama alışıla geldik şekilde yapılırsa FUT tan farksız bir görünüm olur ve saçların ekim olduğu 50-100 metreden rahatlıkla anlaşılabilir.
Nedir bu FUE yi doğaldan ayırt edilemeyecek kadar yüksek kaliteli yapan kurallar.

FUE Saç Ekiminde Doğallık Farkı

 • Alım 1-2 kök içerecek kalınlıkta uçla (0.7-0.8 mm) yapılmalıdır 1-1.2 mm lik uçla alım yapılmamalıdır bu şekilde ensede iz kalmaz.
 • Kökler alınırken gerek alınan kökler gerekse geride bırakılan kökler zarar görebileceğinden motorla alım iyi değerlendirilmelidir
 • Her bölgede gereken açıyla ekim yapılmalıdır şakak yanlarda 40-45 derece üstte ve önde 50-55 derece ile ekim en doğru olandır
 • Vertexe ekim yapılırken “gül” denilen spiral şekildeki döngü yapılmalı ve bu alan 35-40 derece ile ekilmelidir.
 • Ekim yapılacak alana kanal açılmamalı kök ele alındıktan sonra o köke verilmesi düşünülen açıyla iğne batırılarak ekilmelidir.
 • Kanal açma esnasında kesici alet kullanılması durumunda var olan kökler ve bu kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmelidir.
 • Ense kılları yetersiz olabileceğinden sakal ve göğüs kılları da saç ekiminde kullanılmalıdır.
 • Ön çizgi belirlenirken en önemli kural “size yakışan en geri çizgi” olmalıdır bu şekilde kökten tasarruf sağlanmış olur.
Saç Ürünleri
 • Hedef bir günde en fazla ekim değil en doğal sonuç olmalıdır.
 • Saç ekilirken uygun açı vermenin mutlak şartı tek kişinin ekim yapmasıdır 2-3 kişi bir kafada ekim yaparken istenilen açının verilmesi mümkün olamamaktadır.
 • Kökler alınıp biriktirilip toplu halde ekim yapılırsa köklerin dışarıda kalma süresi saatler olabilmektedir bu sebeple kökler bekletilmeden alımla eş zamanlı ve dakikalar içinde ekilmelidir.
 • Alımla ekimin aynı anda yapılabilmesi için bir kişi alırken bir kişi ekim yapabilir ve iyi sonuç için bu şarttır 5-6 kişilik ekiple ekim yapılırken bu sonucu almak mümkün değildir.
 • Her vaka ekim yapana tecrübe katmalıdır 1.ekimde yapılanların aynısı 1000.ekimde sürdürülüyorsa bu hiçbir tecrübe katmayacaktır.
 • Saç ekimi girişimsel bir uygulamadır ve tüm tıbbi girişimler gibi uzman doktor tarafından yapılmalıdır,doktor eşliğinde yardımcı personeller tarafından yapılan ekimin fiyatı çok daha ucuz olmalıdır.
 • Abartılı sonuç vaadiyle ikna olurken beklentiyi abartıp sonuçtan mutsuz olmamak için makul düzeyde beklenti oluşturulmalıdır.

FUE Saç Ekimi FUT Saç Ekimi

Aşağıda göreceğiniz iki resimle artık sizde iki yöntem arasında fark ve başarıyı gözle göreceksiniz.

Doğaldan Ayırt Edilemeyen FUE Saç Ekimi

Doğaldan Ayırt Edilemeyen FUE Saç Ekimi

 

Saç Ekimi Sonrası İz Kalan FUT Yöntemi

Saç Ekimi Sonrası İz Kalan FUT Yöntemi

Share

67 Responses to “FUE Nasıl Olmalıdır”

 1. Melek Diyorki:

  20 gün önce ekim yaptırdım.bayan olduğum için saçımı kazımadılar.saçlarım az çıktı.ayrıca saçlarım beyazladığı için dip boya yaptırmam lazım.boya ekilen saçları döker mi?ne zaman boya yaptırabilirim?
  moderatör
  bence zarar vermez ama yinede doktorunuza sormalısınız yoksa sorun çıkarsa sizi suçlayabilirler

 2. osman Diyorki:

  Merhaba,
  Sırt ve omuz kılından da takviye ekim yapılabiliyor mu? Aşırı kıllanma sorunundan müzdaribim. Göğüs kıllarım kadar yoğun,koyu ve sert sayılabilecek siyah renkte sırt ve omuz kıllarım var. Bugune kadar bir halta yaramadılar, bu işe yarıyorsa bari iyi olur.
  moderatör
  omuz ve sırt kıllarından ektik ama pek tatmin edici olmadı

 3. ademmm Diyorki:

  Slm hocam bn saç ektirmeyi düşünüyorum.22 yaşındayım ve ekim yaptırmayı çok istiyorum ama saç dökülmesi dewam ediyor sizce ekim yaptırmak dogru mu? ekimin saç dökülmesini durdurması gibi bi durum söz konusu mu? Teşekkür ederim.
  moderatör
  hayır ekim yapılması öncekilerin dökülmesini durdurmaz

 4. ali Diyorki:

  ATİLLA BEY EKİLEN SAÇ KAÇ AY SONRA 5 CM KADAR UZAR 6 AYDA UZAR MI ?
  moderatör
  uzayabilir ama 1 yılı geçebilir de

 5. ALİ Diyorki:

  saç ekimi yaptıralı 3.5 ay oldu 3200 greft ekildi ön bölgeye ve yüzde ikisi kadar bir şey çıktı sorduğumda beklemede demişlerdi inandırıcı gelmedi çünkü üç ay sonra yüzde 30 u çıkar her yüzde 10 eklenir demişlerdi. bilgilerniz için şimdiden teşekkürler
  moderatör
  tedirgin olmak için çok erken
  ekilen saçlar geççıkabilir

 6. barış Diyorki:

  Hocam merhabalar ben henüz 21 yaşındayım saçlarımın ön ve tepe bölgesinde çembersel seyrelmeler var . Prp,Mezoterapi ve minoksil çok sınırlı fayda verdi. Birkaç doktora gittim 1000 greftlik ekim yapılabileceğini söylediler. Sorum ekim sonrası var olan saçların zayıflamasını nasıl önlerim ve ekilen saçların daha hızlı çıkması için ne yapabilirim ?? Ayrıca sakal ve göğüs kıllarımda oldukça seyrek olmakla beraber 250 greft alımına müsait bunu her doktor yapabilir mi ? teşekkürler
  moderatör
  o kadar az kıl varsa göğüs kılları işe yaramaz
  sakaldan alınanlar işe yarar bilen doktor yapabilir bilmiyorsa sizi enseden almaya razı eder.
  ben ekim yaptığımda var olanları korumak,tüyleşmişleri canlandırmak ve şok dökülmeyi azaltmak için hairforte sprey yanında günlük 10 mg B7 vitamini tabletinden bir tane yada xpecia tablet öneriyorum

 7. ferdi polat Diyorki:

  merhaba hocam,
  nasılsınız.

  aşşağıdaki resimde saçlarımın resmi var. ekim gerektirir mi ?

  ht tp://i.hizliresim.com/9pYEJO.jpg
  ht tp://i.hizliresim.com/q2ARoV.jpg
  ht tp://i.hizliresim.com/Ml1Wn7.jpg

  teşekkür ederim
  moderatör
  bence ekim değil de ilaç kullanmak daha doğru olur

Yazıya Yorum Yap