Fue Her Zaman Doğalmıdır?

FUE yapan klinik sayısı arttıkça ve rekabet oluştukça kalite de değişmektedir.Piyasada yapılan FUE saç ekimlerinin bir çoğunun sonucu eski FUT yönteminden farksızdır.Bu sebeple Saç ekimini araştırırken ne istediğinizden emin olmalısınız.

”kafamda saç olsunda nasıl olursa olsun” diyorsanız kalitenin önemi olmaz ama “saç ektirdiğim 100 metreden anlaşılacak kadar suni görünmesin” derseniz o zaman iyi araştırmalısnız.
Ekli fotoğraflarda göreceğiniz k,şi FUT ve FUE ile saç ekimi yapılmış bir vaka.Kişinin sıklıkla ilgili sorunu olmasada karşılaştığı herkesin “saç ektirdiniz galiba” veya “saçınızı nerede ektirdiniz” gibi sorulardan bıktığı için görünümünü doğllaştırmaya karar vermiş.

Ön kısımda 80-90 derece çıkan saçlar FUE yöntemiyle alındı kanal açılmadan iğne ile 45-50 derece ile ekim yapıldır.Sonucun ne kadar farklı göründüğüne dikkat ediniz.

Fue Saç Ekimi Sonrası

FUE saç ekimi sonrası dik çıkan saçlar

 

Saç Ürünleri
Fue Saç Ekimi

Dik çıkan saçlar alındı ve aynı alana yatık ekildi

 

Fue Saç Ekimi Düzeltme

FUE düzeltme ekiminden sonra doğal görünüm.

 

 

Siz siz olun her FUE yaptığını duyduğunuz her yere balıklama atlamayın “ömür boyu başınızın üstünde taşıyacağınız” saçlarınızı size yakışır şekilde ektirebileceğiniz yeri araştırın yoksa ömür boyu aynalara küsebilirsiniz.

Unutmayın FUT la FUE arasındaki en küçük fark ensede kalan izdir ve rahatlıkla kapatılabilir asıl önemli fark ekim sonrası doğal görünüme yaklaşabilmesidir.Bu doğallığı ancak FUE nin usulüne uygun yapılmasıyla elde edebilirsiniz.

Doğallık ekim açısıyla elde edilen bir sonuçtur,sıklıkla değil.Çok seyrek bir saç ekimi doğal görünürken sık bir saç son derece suni görünebilir.

Share

37 Responses to “Fue Her Zaman Doğalmıdır?”

 1. serdar Diyorki:

  merhaba hocam, ben saç ekimi yaptırdım 2 haftalık bir süreç oldu.solaryum a gitmemde bir sakınca olur mu ekılen köklere
  moderatör
  sorun olmaz.

 2. anonim Diyorki:

  ben özür dileyerek soracağım ama sağlıkta utangaçlık olmaz. hocam hergün yapılan mastürbasyon saç dökülmesine neden olur mu?
  Moderatör
  mastürbasyonla saç dökülmesinin hiçbir ilişkisi yok
  keyfinize bakın

 3. haydar Diyorki:

  hocam benimde ön bölgem dik yanlar bile dik cıkmıs cocukkluktan beri hep dik nasıl diyim 80 derece bir açı ben onu 20-30 derece bir açı ile yatık ektirmek istiyorum yani onları aldırıp düzelttirip yatık ektirmek istiyorum mümkün müdür?
  Moderatör
  teotik olarak mümkün ama çok mantıklı değil
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç ekimi Sorunları

 4. murat Diyorki:

  hocam sayıda kampanyanız yokmu 2 ektirene 1 de benden gibi bi yardımcı olun 🙂 benim saçlarım 2. resimdeki arkadaşın ektirmemiş hali gibi ön taraflar da sıkıntım var saçlarımda kıvırcık ince telli nasıl bir ön çizmemiz lazım doğal bir görünüme ulaşabilirmiyiz.?
  Moderatör
  Nasıl isterseniz yada size yakışan yapılır.Bahsettiğiniz tarzda kampanyalar yapan yerlerin ortak özellikleri “ekip” yada “saç ekimi uzmanı” dedikleri yardımcı personeller ekim yapar doktor ekim yapmaz

 5. sinan Diyorki:

  hocam ben 17 yaşındayım ve yanlarda hafif açıklık var ve bende ektirmek istiyorum ama fiyatlar konusunda çok tereddütte kaldım.saçımın dökülmesi benim psikolojimi alt üst etti.lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim..kolay gelsin tekrardan
  Moderatör
  17 yaşında önlere ekim yaptırmanız hayatınızın en büyük hatası olur bence tekrar düşünmelisiniz.
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç Sorunları Forum

 6. akın Diyorki:

  hocam fue yaptırdıktan sonra dökülen saçların yerine bir kökten kaç tane çıkar
  Moderatör
  vücuttaki her kökten her zaman bir tek kıl çıkar,kökle fölliküler üniteyi karıştırmayın bir folliküler ünitede 1-4 arası kök olabilir ve her kökten bir kıl çıkar
  Sorun ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz Saç ekimi Sorunları

 7. mert Diyorki:

  Hocam gündemi siz de takip ediyorsunuzdur. Yağ köklerinin saçları yeniden çıkardığı kanıtlanmış. Her sene olduğu gibi bu sene de ”kellik tarihe karışıyor” cümlesi basında boy gösterdi. Saç klonlama, yağ kökleri falan filan. Her sene bir haber çıkarılır aradan yıllar geçer ama kelliğin tarihe karıştığı falan yok. Benim anlamadığım yağ kökleri saçları çıkarıyorsa benim saçlarım çok fena yağlanıp çok dökülüyor. Kel kaldım sayılır zaten. Nedir bu yağ kökleri hocam bu konuda bizleri aydınlatır mısınız?
  Moderatör
  saç dökülmesi şeker,romatizma,hipertansiyon gibi vücudun kendine verdiği zarardır ve orta vadede kesin kalıcı tedavisi görünmüyor ama bilimsel ilaçlarlarla uzun yıllar ertelenebilir,yağ hüçresi,kök hücre veya nano teknoloji gibi şarlatanlıklar her zaman olacaktır dikkat etmek lazım

 8. halil Diyorki:

  hocam ben 19 yaşndaym saçlarm çok aşırı dkülüyo ve önden açılmaya başladı hatta yanla
  rda seyreldi baya yani 1 yıla bişy kalmaz önde felan:) ektrmek istesem sık olurmu ve tekrardan dökülr mü.. ? Birde tahmini bir fiyat sylerseniz sevinirm… Tesekkrler şmdiden
  Moderatör
  19 yaşında dökülmesi olan birinin sık saçı olması çok zor hayallerinizi yeniden şekillendirin

 9. ahmet Diyorki:

  hocam ben 31 yaşımdayım kullanmadım ilaç hap şampuan kalmadı şuanda yaklaşık 1,5 aydır yudali kullanıyorum. en son umut bunu aldım ama sanırım sitenızdekı yazıları okuduktan sonra pek faydalı olacağına inancım kalmdı.saç ektirmeyi düşünüyorum ama bir çok firmaya fotolarımı gönderdim. aynı fotolara 2ooo ile 4000 arası fiyat çektiler sizce hangi firma yada doktora ekim yaptırabiliirm. yardımınızı bekliyorum.
  Moderatör
  verdiğinize yazık olmuş ama bundan sonra vermeyin bari 🙂
  bana gönderirseniz 750 tl derim ama sık isterseniz 10 000 derim çok daha sık isterseniz 15 000 derim 🙂 bu iş fırından ekmek almak gibi oraya gittiğinizde ekmek ver demiyorsunuz birde sayı söylüyorsunuz.
  kime yaptıracağınıza araştırarak siz karar vermelisiniz sonuca siz katlanacaksınız 🙂

 10. fatih Diyorki:

  hocam bu işlemin aynısını bende yaptırmak istiyorum ama bendekiler sadece önde değil üst bölgenin tamamında seyrek şekilde.o dik çıkanları aldırıp fut izine ve tepe bölgesine ayrıca enseden alınacak kökleri de dik çıkan saçların alındığı bölgeye ektirmek istiyorum.sormak istediğim dik çıkanlar alındığında aynı yere ekim yapılması için derinin iyileşmesimi gerekiyor yoksa aynı anda bu işlem yapılabiliyormu? şimdiden teşekkürler
  Moderatör
  farklı açıyla farklı bir alana kök yerleşt,rileceği için aynı anda ekilebilir.

Yazıya Yorum Yap