Ekilen Saç Dökülürmü?

Bilgi almak amaçlı gönderdiğiniz maile gelen cevapta,telefonla konuşurken veya muayene olduğunuzda size net ve anlaşılır bir şekilde asla dökülmeyeceği söylenir.Geçici şok dökülmeden sonra geri çıkıp uzayacağı ve dökülmeyeceği konusunda abartıp garanti bile veren bulabilirsiniz.

Ekilen Saç Dökülürmü?

Peki tüm bunlar doğrumu?

Doğruluk payı olmakla birlikte yanlış yönleri de var şöyle ki;

Saç Ürünleri

Ekilen saçlar 2-6 hafta arasında şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar bu dökülme 8.gün başlayacağı gibi 4 ay da sürebilir ama ortalaması 2-6 hafta arsıdır.Dökülen bu saçlar 4-8 ayda yeniden çıkmaya başlar ve yaklaşık son halini 1 yıl sonra görebiliriz.Ekim sırasında prensiplere uyulduysa ekilen her kökten saç çıkacaktır.Ama köklerin dışarıda çok beklemesi,aletle kılı tutarken ezilmesi,ekim sonrası kafanın bir yerlere çarpması gibi sorunlar başarıyı düşürebilir.

Genel olarak söylenen ensedeki saçlar reseptör olmadığı için DHT ye dirençlidir ve dökülmez ama DHT kadar olmasa da testosteron da saç dökülmesi yapar ve ensedeki saçları da döker ancak testosterone bağlı dökülme diğer dökülme gibi genç yaşta değil 50-60 yaşlarında ortaya çıkar.Bu yaşta sıklıla saçın önemi çok kalmadığı için kişi de çok önemsemez.

Bu duruma aykırı olan tek kıl gurubu sakallardır,sakaldan alınıp saç amacıyla ekilen kıllar asla dökülmez çünkü vücutta asla dökülemyeceği (saçkıran hariç) bilinen tek kıl sakaldır.

Sonuç olarak; enseden alınıp üst kısma ekilen saçlar ileriki yaşlarda dökülebilir. Saç dökülmesi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için yandaki linke tıklayınız. http://www.sacdokulmesitedavisi.net

Share

3 Responses to “Ekilen Saç Dökülürmü?”

 1. Ferhat Diyorki:

  Hocam iyi günler.
  Yıllardır sitenizi takip ediyorum. Allah var, dürüstlüğünüzden ödün vermediniz. Her bir sorumu cevapladınız. İki sorum var hocam:
  1- Sitenizde de reklamı olan sitede Xpecia var. Yani o firmanın biotin şampuan gibi ürünlerini kullanıyorum, sırf size güvenerek. Eminim, adamlar işini hakkıyla yapmasaydı siz reklamlarını vermezdiniz sitenizde. Neyse uzattım yahu. Xpecia ürünü hakkında ne düşünüyorsunuz, saç çıkarır mı, dökülmeyi durdurur mu?
  2- Son zamanlarda sitelerde nanohair diye bir reklamdır dolanıyor. Yok efendim saç çıkarıyor da şöyle böyle yapıyor da… Bir de koymuşlar saç ektiren ünlüleri, adamlar kullandı falan diyorlar 🙂 Ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında Hocam? Teşekkür ederim şimdiden, iyi günler tekrar.
  moderatör
  değişik reklamlar dönüyor
  xpecia dan olumlu cevap alma şansınız % 70-75 düzeylerinde
  nanohairle ilgili güzel bir yazı var ekleyeyim de okuyun bana göre şarlatanlığın zirvesidir. 🙂
  http://www.saceczanesi.com/nano-hair-sampuan

 2. emreKIZILOĞLU Diyorki:

  hocam ben sac ektirdim 2 yıl oldu cok beklentim yoktu iste kelimiz gözükmein i oldu çok şükür ama yinede dökülme devam ediyor olan saclarda nem erzurumda yaşıyorum tavsiye ettiğiniz ilacları bulmak mümkün değil ancak güvenli internet adresinden sipariş edicem yanlız benim sorunum şu benim bir böbreğim küçük biri normal bu ilaçlar böbreğime zarar veririmi emilimi neredendir bu konuda yardım edersniz sevinirim allahrazıolsun kolaygelsin hocam
  moderatör
  bu yoruma cevap yazmıştım

 3. memos Diyorki:

  denemek lazım

Yazıya Yorum Yap