DHI No Touch Technique saç ekimi

Türkçeye “ kökün canlı kısmına dokunmadan direk ekim” Olarak çevrilebilir.Alımda diğer tüm uygulamalardan farksızdır motorla yada manuel olarak kökler alınır biriktirilir ve ekimde kullanılan alet yardımıyla ekim gerçekleştirilir.Yöntemin özelliği en yaygın uygulanan FUT yöntemine benzer şekilde yapılan FUE den farklı olarak kökler canlı kısmına dokunulmadan aletin içine yerleştirilir ve yine alet yardımıyla köke dokunulmadan ekim gerçekleştirilir.

Daha çok hemşirelerden oluşan kalablık ekiple yapılan FUE saç ekiminde kökleri ekmek için önceden 1-2.5 mm eninde kesici aletle delikler açılır ve karşılıklı 2 hemşire aynı anda saçları köklerinden tutarak ciltte açılmış bu deliğe gömer.Kökün canlı kısmından tutmak kök ölümüne ve çıkacak saçta deformasyonlara neden olabilir ayrıca bu şekilde ekim daha büyük delikler açmayı zorunlu kılar.No touch teknikte ise kökler yerleştirilitken canlı kısmından tutulmadan alet yardımıyla cilde yerleştirilir bu sayede kök ölümleri daha az olmaktadır.

Saç Ürünleri

Her ne kadar DHI No Touch Technique yeni icat edilmiş gibi ifade edilip bu şekilde haber reklamlar çıkarılmış olsada belki Yunanistan için yada saç ekimine yeni başlayan birileri için yeni olabilir ama Türkiyede 5 yıldır tüm ekimlerini bu şekilde “kökün canlı kısmına dokunmadan ve önceden kanal açmadan direkt cilt altına yerleştirme şeklinde” yapan 3 doktor var.

Yine reklam amaçlı bu tekniğin bayanlarada uygulanıyormuş gibi ifade edilsede bayanlara saç ekimi yapılmamasının sebebi teknikle ilgili bir sorun değil dökülmenin patolojisiyle ilgilidir ve bayanlardada görülen “erkek tipi dökülmede” saç ekimi yıllardır yapılmaktadır.

Yöntemi “60-70 derece ile ekim yapılabilidği için artık çim adam görüntüsü olmamaktadır” diye tanıtmaktadırlar oysa Türkiyede bazı doktorlar “çim adam sorununu” 5 yıl önce aşmıştır hatta 30 dereceye kadar yatık kaş ekilebilmektedir.

Share

2 Responses to “DHI No Touch Technique saç ekimi”

 1. Resul Diyorki:

  Sayın Hocam,
  Siz bu 3 doktordan biri misiniz? Yani ekim yaptığınız teknik bu şekilde mi? FUE tekniğinde ekim normalde bahsettiğiniz şekilde önceden delikler açılarak mı yapılıyor, yoksa bu işin kolayına kaçanlar tarafından mı bu şekilde uygulanıyor?
  Moderatör
  Nasrettin hoca gibi kendimi saymayı unutmuşum 🙂 önceden delik açarak ekim FUt alışkanlığını değiştiremeyen vede “FUt la FUE nin farkı alımdadır ” demeye devam edenlerin uyguladığı bir yöntemdir adınada FUE diyorlar :S

 2. Anonim Diyorki:

  peki bu siteyi kim ne için hazırlamıştır ?
  Moderatör
  Sağ üstteki kayar yazıda yazıyor ya sitenin amacı 🙂

Yazıya Yorum Yap