Bıyık Ekimi

Bıyık bölgesinde yara izi,ameliyat izi,yanık izi,dökülme gibi sorunlar bıyık ekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç bıyık çıkmama durumunda bıyık ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakanalabilmektedir.

Bıyık ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç felaket olmaktadır.0.6-0.7 mm lik aletlerle motor kullanmadan alınan kıl kökleri alımla eş zamanlı olarak 0.6-0.7 mm lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.

Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz.Ekim sınırlarını ve sıklığını kişi kendi belirler.
Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 1000 kök ekildiğinde köse görünümü gider ancak daha sık sakal istenirse sayıyı daha yüksek tutmalıdır.Sakal ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur.

FUE ile istenilen yerden istenildiği kadar kıl kökü alınıp belirlenen bıyık alanına istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır.Bıyık ekimi yardımcı personellere yaptılmaması gerektiği kadar önemli bir konu olduğu için ekimi doktor kendisi yapmalıdır.

Share